Światowa opinia publiczna jest wstrząśnięta tym co dzieje się w Polsce. Najważniejszy tytuły w większości krajów piszą o Marszu Tysiąca Tóg. Wzięły w nim udział tysiące sędziów, adwokatów, prokuratorów a przede wwszksktim zwykłych ludzi, broniących systemu sprawiedliwości przed pozbawieniem go niezależności.

Celem działania polityków PiS jest uzależnienie sądów – uważają eksperci. Politycy opozycji ostrzegają, że upolitycznienie sądów spowoduje usunięcie Polski z Unii Europejskiej. Marszałek Tomasz Grodzki wskazuje, że Polska zostanie pozbawiona funduszy unijnych, ich przekazywanie jest bowiem uzależnione od przestrzegania unijnych zasad trójpodziału władzy.

Reklamy

Tymczasem PiS i przystawki w tym niszczeniu na ślepo zmierzają wprost do Polexitu. wyjście z Unii Europejskiej jest bliższe, niż kiedykolwiek. To poważne ostrzeżenie dla wszystkich z nas.

Z kolei PSL działa. W Polsce są potrzebne zmiany w systemie sprawiedliwości, ale takie, które prowadzą do powstania uczciwych sądów, które wydają sprawiedliwe wyroki. Niedawno ludowcy zorganizowali Okrągły Stół, przy którym – po raz pierwszy w historii – usiedli naukowcy, akademicy, prawnicy, sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, politycy i osoby, które zostały poszkodowane przez wymiar sprawiedliwości. To była realna i bardzo potrzebna dyskusja – ocenił to Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu, który organizował wydarzenie.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułEpidemia ptasiej grypy atakuje. Bezczynność ministrów poraża
Następny artykułPILNE: USA zostawi Polskę bez pomocy wojskowej?! Wszystko przez zamach na niezależność sądów