Okazuje się, że prezydent Duda rozmawiał o sytuacji w Iranie z Witoldem Waszczykowskim przez… zwykły telefon. Tego typu rozmowę może dzisiaj podsłuchać średnio rozgarnięty nastolatek z odpowiednim sprzętem – zauważają internauci. Z kolei eksperci bezpieczeństwa są przerażeni niefrasobliwością prezydenta i jego rozmówcy.

Sprawa Iranu to jedno z kluczowych zagadnień, które mają wpływ na bezpieczeństwo Polek i Polaków oraz naszego kraju. Tu nie ma żartów.

Reklamy

W Polsce istnieją systemy bezpiecznej łączności. Minimum rozsądku to korzystanie z szyfrowanych komunikatorów, takich jak jak Signal czy Usecrypt, ale prezydent powinien mieć certyfikowany i zabezpieczony system rządowy.

Sprawa pokazuje jak rządzący traktują kwestię bezpieczeństwa i oddają ją tak naprawdę w obce ręce. To nie tylko bezmyślność ale też narażanie nas wszystkich. Wyobraźmy sobie tylko, że w takiej rozmowie padają bardzo kluczowe kwestie, związane z obecnością Polski na Bliskim Wschodzie i ważne deklaracje. Nagraną rozmowę przechwytuje wywiad nieprzyjaznego państwa i nagłaśnia albo używa w celu wywarcia nacisku na prezydenta…

 

Poprzedni artykułKonfederacja do rządu: przestańcie przeszkadzać przedsiębiorcom!
Następny artykułZiobro-gate: Machała znika z Wirtualnej Polski, właściciele boją się nagrań