Jarosław Kaczyński jest potomkiem Targowicy – wynika z analiz, jakie ujawniła znana dziennikarka. Tymczasem publicyści popierający PiS wprost już piszą o konieczności wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej. Czym to grozi? Być może IV rozbiorem Polski.

Sowieckie metody propagandowe, kwestionowanie zasad praworządności i niszczenie niezależności sędziów, ignorowanie europejskich instytucji – to wszystko prowadzi do wniosku, że może nam grozić wyjście z Unii Europejskiej. Scenariusz wyjścia jest prawdopodobnie już napisany, pytanie jaką czcionką.

Reklamy

Wyjście z Unii Europejskiej nie obędzie się bez potężnych społecznych protestów oraz interwencji państw obcych. Dlatego jest możliwe, że Polsce grozi kolejny rozbiór a linia podziału będzie przebiegać tak, jak poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Wschodnie województwa opowiedzą się za wyjściem, zachodnie za pozostaniem. Poparcia dla Unii Europejskiej maleje bowiem wraz z przesuwaniem się na Wschód.

W tej sytuacji mielibyśmy do czynienia z czwartym rozbiorem Polski. To dramatyczny ale niestety bardzo realny scenariusz. Jeśli Andrzej Duda pozostanie prezydentem i nadal będzie uprawiał narzucaną przez Kaczyńskiego politykę atakowania Unii a PiS wzmacniał podziały w narodzie, Polska może stracić swą integralność.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułPuste trybuny, pokazane w TVP. Na spotkania z Dudą przychodzi tylko partyjny aktyw?
Następny artykułTusk ostro o PiS: niszczą sądy by bezkarnie kraść!