Rekordowy wynik?

Od listopada 2015 roku na Twitterze działa kontrowersyjny internauta o pseudonimie „Diabeł Stockton”. Mimo, że zasięg jego wpisów sięga setek tysięcy, ale liczba obserwujących rzadko kiedy wynosi więcej niż kilka tysięcy. Powód jest prozaiczny – Stockton z powodu ostrych wpisów (zwykle krytykujących polityków PiS) traci konta. Są one zawieszane z powodu łamanie regulaminu twittera. Aktualnie jego @Pan_Stockton jest już 52 od momentu rozpoczęcia działalności na Internecie.

Reklamy

Hejt polityczny to jednak nie to czym Stockton zyskał popularność. Znany jest z przeprowadzenia zbiórek charytatywnych dla dzieci potrzebujących drogiego leczenia (www.siepomaga.pl). Jak twierdzi łączna kwota przeprowadzonych przez niego zbiórek przekroczyła 23 mln złotych.

Dużą popularnością cieszą akcje Stoctona wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku za pomoc przy „odbudowie” swoich kont Stockton wpłacił na WOŚP 5 tys. zł (po 1 zł za każdego obserwującego jego konto na Twitterze).

O pomoc w odbudowie jego konta na Twitterze apelował m.in. legendarny lider zespołu Perfekt Zbigniew Hołdys.

Jest twórcą „hejterskiej” grupy Muchachos, która wyśmiewa chamstwo polityków, a także zajmuje się obroną tych, którzy padają ofiarą zorganizowanego hejtu.

Kilkadziesiąt „memów” autorstwa Stoctona znalazło się na stronach poświęconych najpopularniejszym polskim „viralom” (grafikom, które zdobyły popularność liczoną w setkach tysięcy, a nawet milionów odsłon).

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułKarnowscy zrobili z ojca sędziego funkcjonariusza SB. Fake news kolportowano do zapowiedzi pozwu
Następny artykułKurski ostro o Dudzie: Pogromowy język, moczarowski styl, gomułkowska mentalność!!!