Koniec pisowskich sztuczek prawnych. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał postanowienie, w którym wskazuje, że decyzja prezesa RODO (pisowskiego nominata) nie ma zastosowania do sądów. W związku z tym listy poparcia KRS muszą być ujawnione.

Sądy muszą być uczciwe a wyroki sprawiedliwe. Ale by tak się stało, w życiu publicznym należy zachować jawność i nie uciekać się do prawnych sztuczek – mówią krytycy PiS. Zmiany, które wprowadził Zbigniew Ziobro prowadzą wprost do upartyjnienia sądów, czas postępowań się wydłużył a same sądy działają gorzej. Trzeba to więc zmienić.

Reklamy

PiS próbuje ukrywać listy poparcia do KRS, szukając kolejnych, coraz bardziej absurdalnych powodów. Między innymi próbował użyć RODO. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, pisowski samorządowiec, wydał kuriozalne postanowienie o ochronie list. Ale sąd administracyjny nie zostawił na nim suchej nitki…

https://twitter.com/PatrykWachowiec/status/1219278240822497288/

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułDziwne wydatki Kancelarii Premiera. Czy stąd są finansowane kampanie uderzające w przeciwników politycznych?
Następny artykułCoraz więcej wolontariuszy dołącza do Kosiniaka-Kamysza