Drżyjcie właściciele mieszkań i miłośnicy nowych technologii. Minister Tadeusz Kościński już zmierza w waszą stronę. Taki wniosek można wysnuć po tym, jak zapowiedział, że chce wprowadzić podatek od cyfrowych usług Airbnb. Fiskus wyciąga swą pazerną łapę do cyfrowej gospodarki, bo w budżecie zieje ogromna dziura. Wszystko przez rozdęte do granic możliwości wydatki PiS.

Opodatkowanie Airbnb to wstęp do wprowadzania kolejnych podatków od usług cyfrowych. Kościński chciałby, aby wszystkie nowoczesne aplikacje i rozwiązania były opodatkowane. Co oczywiście podniesie ceny i odbierze kolejne pieniądze i tak już poszkodowanym przez podatki mieszkańcom naszego kraju.

Reklamy

Polski system podatkowy uniemożliwia bowiem odkładanie pieniędzy oraz inwestowanie. Zmusza ludzi do wydawania pieniędzy lub ich ukrywania, jeśli tylko chcą coś odłożyć. Podatki w naszym kraju należą do najwyższych na świecie – jeśli podsumować podatek za pracę czyli ZUS, vat i dochodowy… Jednocześnie mamy niskie zarobki., bo w Polsce nie ma zbyt wiele innowacji i wysokopłatnych zawodów.

Tak oto Polska biednieje a kolejny pisowski minister finansów, milioner i bankier, kumpel bankstera Morawieckiego wprowadza nowy podatek. To skandal! Nie możemy się zgodzić na to, aby fiskalizacja kraju postępowała nadal, bo niedługo w tym tempie nie będzie tylko podatku od oddychania.

DOŚĆ!

źródło: Money.pl

 

Poprzedni artykułPolacy do Patryka Jakiego: nie oszuka nas pan, chodzi Wam o bezkarność przy łamaniu prawa
Następny artykułPrezydent ma problem. Amerykańscy kongresmeni ostro do Dudy: „Uchwalenie tej ustawy stanowiłoby istotny krok wstecz”