„Panie Patryku. Nie oszuka Pan Polaków, wasza ustawa to nie reforma poprawiająca sądownictwo tylko reforma zapewniająca Wam bezkarność przy łamaniu prawa” – to jeden z komentarzy do kontrowersyjnych wypowiedzi Patryka Jakiego, w których broni od fatalnych zmian w sądownictwie.

Jaki jest dotychczasowy efekt prac Ziobry i jego ludzi? Poważny konflikt z Unią Europejską, zagrożenie usunięciem Polski z UE, wydłużenie czasu rozpatrywania spraw w sądach i upolitycznienie prokuratury. Poprawy na lepsze nie widać.

Reklamy

Dobry sposób na zmiany w sądach i szerzej w wymiarze sprawiedliwości zaproponowali ludowcy. Mówią o tym, że sądy mają być uczciwe a wyroki sprawiedliwe i zaczęli bardzo rozsądnie – od zapytania wszystkich środowisk o to, jak powinna sprawiedliwość wyglądać. Przy okrągłym stole usiedli pokrzywdzeni, adwokacji, sędziowie, prokuratorzy, przedstawiciele środowisk naukowych i prawnicy. Rozmowa nie była łatwa, ale przyniosła wiele pomysłów na zmiany.

Tymczasem PiS pod przykrywką tak zwanej reformy próbuje na siłę sądy upolitycznić, czyli poddać kontroli Kaczyńskiego i polityków powiązanych z nim partii. Taki będzie jedyny rzeczywisty efekt zmian. I trzeba mówić to wprost – komentują internauci.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułRośnie kwota ukradziona przez pracowników CBA. Już 15 milionów a ile zginęło naprawdę?
Następny artykułMinister finansów wprowadzi kolejny podatek: tym razem od nowych technologii?!