Sytuacja w Policji pogarsza się z tygodnia na tydzień. Kolejni doświadczeni funkcjonariusze odchodzą, zniechęceni panującymi warunkami, przyzwoleniem na odejścia, brakiem perspektyw i możliwości rozwoju. Atmosfera panująca w tej formacji również jest coraz gorsza.

Mundurowi ostrzegają, że jeśli ktoś nie położy kresu odejściom, to wkrótce nawet w ciągu dnia nie będzie miał nas konto chronić. Dzisiaj dochodzi do sytuacji, że w nocy w miastach funkcjonuje jeden patrol w czasie gdy powinno ich być co najmniej kilka.

Reklamy

„Nie ma nas na ulicach, prowadzimy niekiedy po kilkaset spraw” – piszą policjanci na swoim forum a z wpisów tych wylewa się żal i frustracja. „Nikt nie jest w stanie przerobić tylu tematów” – dodają rozżaleni funkcjonariusze. Perspektyw na zmiany nie widać. Nabory do Policji są słabe, część osób odchodzi w trakcie szkolenia. Nie ma komu pracować a ludzie, którzy przejdą proces szkolenia potrzebują wielu lat by stać się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W tym czasie zdążą się zniechęcić i często odchodzą. Pracy na rynku jest ogrom za dużo większe pieniądze – wynika z wpisów na forum.

Policjanci, lekarze, nauczyciele – kto jeszcze? Tylko politycy PiS i ich rodziny jakoś nie chcą odejść i dla nich znajdują się wysokopłatne stanowiska.

źródło: Twitter / Facebook

Poprzedni artykułPSL przejmuje inicjatywę w sprawie systemu sprawiedliwości. Kongres Poszkodowanych w Sejmie
Następny artykułProfesor Gersdorf sprowadza Przyłębską do parteru. Kompromitacja TK?