„28,5mld zł wydatków z 2020 r. PiS wyprowadził poza budżet, a i tak KE wliczy je do deficytu. Ponad 30 mld zł dochodów to tzw. one off, czyli zdarzy się raz, a potem już nie, jak haracz z OFE Prawdziwy deficyt to grubo ponad 50 mld zł” – ujawnia posłanka Izabela Leszczyna. To szok dla zwolenników PiS.

50 miliardów deficytu budżetowego w 2020 roku to przede wszystkim efekt potężnych wydatków na nieudane eksperymenty socjalne. Zamiast wspomóc dzietność Polaków, spowodowały podwyżki cen i złe zmiany na rynku pracy.

Reklamy

Musimy też pamiętać, że politycy zrobili zamach na nasze pieniądze z OFE, likwidując fundusze i pobierając od środków haracz w wysokości 15% nie wiadomo na co. To wszystko wygląda jak sztuczki księgowe, które mają ukryć brutalną prawdę. Polska jest zadłużona i nic nie wskazuje na to, że się oddłuży. Budżet ma więc deficyt i zaklęcia tego nie zmienią – podsumowują komentatorzy.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułMorawiecki postanowił wziąć przykład z Putina i kłamać. Za takie kłamstwa spotkamy się w sądzie – mówi Konfederacja
Następny artykułDziennikarka Wirtualnej Polski o laurkach dla Ziobry: Chciałabym, że moja firma przyznała się do tego, co robiła i powiedziała: „przepraszam”.