Od pięciu lat PiS prowadził politykę, która spowodowała wzrost cen energii elektrycznej. Gigantyczny import węgla z Rosji, inwestycje w elektrownie węglowe, brak całościowego planu rozwoju oraz inwestycji w odnawialne źródła energii spowodowały gigantyczny wzrost cen energii a kolejne podwyżki przed nami. Niedługo prąd będziemy chyba kupować na raty!

Tymczasem prezydent Duda po pobycie w Davos dowiedział się, że jest problem i zapowiada, że chce coś w temacie energetyki robić. Panie prezydencie, pięć lat za późno! Dawno już powinniśmy mieć duże elektrownie wiatrowe, morskie i słoneczne. Powinniśmy przywrócić działanie elektrowni wodnych i je rozwijać. Powinniśmy rozwijać czystą energetykę od pięciu lat! A pan dopiero w Davos, w obcym języku, od światowych przywódców dowiedział się, że jest problem? To co pan robił przez te ostatnie lata? Na stoku w górach albo na plaży nie powiedzieli panu?

Reklamy

I taki człowiek ma być prezydentem? Prezydent ma ogromne możliwości działania, ale jeśli przez pięć lat nic w temacie nie robi i nagle, po jednej wizycie gdzieś poza granicami kraju „odkrywa”, że jest problem, to nie najlepiej o nim świadczy.

„Musimy się pokazywać, musimy być widoczni, musimy być ofensywni i to się dzieje” – mówił w Davos Andrzej Duda. Pięć lat za późno.

źródło: TVP

Poprzedni artykułUrszula Pasławska ujawnia: PiS kilkadziesiąt razy zmieniał prawo o sądach, a nadal działa to źle!
Następny artykułI to się nazywa kariera! Syn wójta z PiS jest radnym, ale dostał też pracę w urzędzie