Fatalne wyniki sondaży budzą ogromne zaniepokojenie w szeregach PiS. Działacze zgrupowani wokół Jarosława Kaczyńskiego widzą coraz wyraźniej, że plan Duda się nie uda. W ostatniej sondzie Radia Zet Andrzej Duda nie przeszedł nawet do drugiej tury a jego wyniki na 5 miesięcy przed wyborami są dużo gorsze niż Bronisława Komorowskiego.

W tej sytuacji na korytarzach Sejmowych pojawiają się plotki na temat niespodziewanej wymiany Andrzeja Dudy na innego kandydata. Kto miałby go zastąpić? Mówi się o Beacie Szydło, która miałaby szanse z Kidawą-Błońską. Ten scenariusz jest jednak bardzo niebezpieczny dla aktualnie urzędującego prezydenta, który może nie wytrzymać takiego przedmiotowego traktowania przez Kaczyńskiego.

Reklamy

Andrzej Duda jest więc dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony na spotkaniach wyraźnie widzi, że przychodzą głównie działacze PiS a poparcia społecznego nie ma skąd wziąć, bo atakuje Unię Europejską, z drugiej zaś strony nie ma wsparcia we własnej partii. Jeśli pomysł z Szydło jest tylko rozważany na Nowogrodzkiej, to najlepiej świadczy o słabości Kaczyńskiego i całej partii. Bezradność i desperackie szukanie sposobu na wygraną wynikają ze strachu o utratę władzy.

źródło: Twitter / Facebook

Poprzedni artykułAż 5 bilionów złotych! Gigantyczny dług Polski, który musimy spłacić
Następny artykułChcą przykryć temat afery z agentem Tomkiem? Rzekoma inwigilacja Kaczyńskiego może być zasłoną dymną