Bunt w służbach.

Tomasz Kaczmarek, czyli najsłynniejszy agent CBA Tomek, ujawnił, że Mariusz Kamiński I Maciej Wąsik kazali mu pisać nieprawdziwe notatki służbowe i fabrykować dowody na przeciwników PiS.

Reklamy

Jednak lista agentów CBA, którzy oskarżają nadzorujących służby jest dłuższa. Niedawno głośną była sprawa funkcjonariusza Wojciecha J., który ujawnił, że CBA chciało ukręcić sprawę pedofilia z PiS. Ukazało się nawet nagranie, na którym podwładni Kamińskiego chcieli odkupić film z agencji towarzyskiej na Podkarpaciu.

W innej sprawie – afery PKP, policja złapała CBA na podrzucaniu rosyjskiej amunicji oficerowi BOR, który odkrył zawieranie dziwnych umów między PKP, a firmą byłych funkcjonariuszy CBA Grom Group.

A w sprawie prawdziwych zeznań współpracownika CBA Tomasza Szwejgierta, którego pomówili funkcjonariusze CBA prokuratura wszczęła śledztwo o sygnaturze PO I Ds. 226.2019 i nadała mu status pokrzywdzonego.

Co ciekawe, zeznania Szwejgierta z grudnia 2019 r. są zbieżne w wielu miejscach z tym co mówił agent Tomek. Według naszych informatorów Szwejgiert zeznawał m.in. o fałszowaniu dowodów przeciwko wybranym ludziom i ochronie gangsterów przez CBA, w zamian za korzyści majątkowe.

Po zeznaniach Szwejgierta, prokuratura odmówiła mu prawa udziału w czynnościach przesłuchiwania świadków, łamiąc kodeks postępowania karnego. Szwejgiert spędził w 2018 r. 11 miesięcy w areszcie pomówiony przez gangsterów oskarżonych o wyłudzanie podatku VAT i współpracujących z nim agentów CBA.

Natomiast tuż przed posiedzeniem aresztowym w styczniu 2018 r. wiceszef CBA Grzegorz Ocieczek namawiał Szwejgierta do obciążenia Donalda Tuska i poprzedniego kierownictwa CBA, jako najlepszy sposób, aby uniknąć aresztu.

Źródło: Radio Zet / Gazeta Finansowa

Poprzedni artykułZnowu wpadka Andrzeja Dudy. Tym razem chodzi o fake konta w internecie
Następny artykułDramat Ziobry. Zdecydowana większość Polaków popiera Sąd Najwyższy