Gdyby na zimno oceniać, jakie efekty przyniesie walka PiS z systemem sprawiedliwości w Polsce, to prawdopodobnie będzie to wyjście naszego kraju z Unii Europejskiej. A nawet nie wyjście – zostaniemy wyrzuceni i to bardzo szybko. Zauważają to nie tylko Polacy. Na Zachodzie coraz więcej mówi się o tym, że kraj, w którym nie przestrzega się europejskich zasad nie może być członkiem Unii Europejskiej. A osłabienie Unii leży w najlepszym interesie Rosji.

Z kim bowiem Polska będzie mogła związać się sojuszem w Europie, będąc w opozycji do Niemiec, Francji oraz innych krajów wiodących? Na naszych oczach obserwujemy operację oderwania naszego kraja od Europy i wkładania jej we wschodnią strefę wpływów, realizowaną rękami Kaczyńskiego – piszą publicyści.

Reklamy

O rosyjskich śladach w polskiej polityce pisze regularnie Tomasz Piątek, zauważają też ją dziennikarze. Operacja Polexit zaczęła się w momencie ataku na rząd Donalda Tuska za pomocą afery podsłuchowej. Od wielu lat określone środowiska obrzydzają też Unię. Ale dzisiaj nie ma już pytanie czy wyjdziemy z Unii. Jest tylko pytanie kiedy. Jeśli więc Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, Polexit czekać nas może szybciej, niż ktokolwiek przypuszcza.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułBezprawie i niesprawiedliwość. Najpoważniejszy i bardzo wpływowy tygodnik na Zachodzie pisze o skandalicznym postępowaniu PiS wobec sędziów w Polsce
Następny artykułSkandaliczny rekord rządowych limuzyn. Wypadek lub kolizja co 5 dni