Emmanuel Macron w Polsce.

Prezydent Francji Emmanuel Macron spotkał się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. – Panie Prezydencie dziękuję za rozmowę. Wzmocnienie współpracy w ramach Unii Europejskiej jest naszym wspólnym zadaniem. Dzisiejsze spotkanie jest tego najlepszym potwierdzeniem. Do zobaczenia wkrótce – napisała kandydatka opozycji na prezydenta Polski.

Reklamy

Wcześniej prezydent Macron spotkał się z kończącym kadencję prezydentem z PiS Andrzejem Dudą oraz aktualnym premierem Mateuszem Morawieckim. W trakcie spotkań prezydent Francji wyraził zaniepokojenie działaniami PiS wobec sędziów i podkreślił konieczność przestrzegania zasad praworządności.

– Ważne jest dla nas poszanowanie zasad i wartości oraz europejskich instytucji, a także fakt, aby utrzymany był europejski dialog i mógł się on zakończyć powodzeniem – mówił prezydent Francji.

Co ciekawe, wieczorem PiS odcięło się od planów Andrzeja Dudy dot. legalizacji związków partnerskich. Rozpaczliwy skok Dudy po elektorat lewicy tylko rozjuszył kurczącą się grupę jego wyborców.

– Nie ma ustawy o związkach partnerskich i dopóki PiS ma większość, to taka ustawa się nie pojawi, więc prezydent nie będzie miał dylematu – skomentował wywiad Andrzeja Dudy dla „Wprost” wiceprezes PiS Jacek Sasin.

Źródło: NaTemat / TVN24

Poprzedni artykułPolityka zawładnęła prokuraturą. To zagrożenie dla demokracji
Następny artykułW dyplomacji nie ma przypadków. Macron zignorował Elżbietę Witek!