Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców, okazuje się być czarnym koniem wyborów prezydenckich. Jest świetnie wykształcony, lubiany przez ludzi zarówno na wsi jak i w mieście, potrafi budować i łączyć a przede wszystkim posiada odpowiednie doświadczenie i predyspozycje na stanowisko prezydenta. Równie łatwo akceptują go elektoraty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jak Andrzeja Dudy.

Ale co najważniejsze, w przypadku gdyby to właśnie Władysław Kosiniak-Kamysz przeszedł do drugiej tury, część wyborów Andrzeja Dudy zagłosuje właśnie na niego. Duda ma fatalną opinię w środowiskach, które czują się oszukane niedotrzymaniem przez aktualnego prezydenta obietnic. Prezes PSL ma z kolei największe możliwości pozyskiwania elektoratu.

Reklamy

Nieoficjalnie w PiS i w PO mówi się, że przydałby im się taki kandydat jak Kosiniak-Kamysz. Ma on bowiem dość unikalną zdolność łączenia różnych środowisk. Tymczasem Andrzej Duda popełnia błąd za błędem, zalicza wpadkę za wpadką. Złą wróżbą dla Dudy jest też brak zainteresowania spotkaniami. Nie chcą na nie przychodzić nawet niektórzy działacze PiS!

Analizę możliwości pozyskiwania wyborców opublikowała Polityka we współpracy z IBRiS.

źródło: Twitter / Polityka

 

 

Poprzedni artykułCzy rząd sprzeda polskie złoto bo zabraknie mu kasy? Małe i średnie firmy masowo padają za rządów PiS!
Następny artykułCzy Andrzej Duda wstydzi się swoich decyzji? Polacy czekają na publikację zdjęć z Piotrowiczem i Pawłowicz