Wywiad Jarosława Gowina dla mediów zszokował środowisko PiS i Solidarnej Polski. Wicepremier przyznaje w nim, że ma zupełnie inną wizję reform wymiaru sprawiedliwości niż Zbigniew Ziobro. To wyraźny sygnał, że Gowin jest gotów opuścić rząd Kaczyńskiego – oceniają komentatorzy.

I dodają, że Gowin przestraszył się konsekwencji zamieszania, jakie wywołał Kaczyński z Ziobro. W wywiadzie wyraźnie wskazuje na to, że Komisja Europejska i TSUE zablokują zakusy partyjnych przywódców aby upolitycznić wymiar sprawiedliwości do końca a wtedy może dojść do poważnego kryzysu.

Reklamy

„Trzeba liczyć się z decyzjami KE i TSUE” – powiedział Gowin. Ku zaskoczeniu działaczy PiS Gowin twierdzi, że sytuacja w wymiarze sprawiedliwości „długoterminowo może przynieść poważne szkody państwu i obywatelom”.

Czyżby była to zapowiedź kompletnej zmiany frontu? Wyjście Gowina z rządu to upadek Kaczyńskiego, bo PiS nie ma dzisiaj zdolności koalicyjnej z nikim – nie poprze go ani Konfederacja ani PSL, to partie, których poparcie tym bardziej będzie rosło, im PiSu będzie maleć.

źródło: Twitter / WP.pl

Poprzedni artykułKorwin-Mikke ostro o zmianach w sądownictwie: ktoś nie wykona wyroki i będzie wojna domowa!
Następny artykułWyPAD z pałacu, marionetka, republika Banasiowa. Takie okrzyki przywitały Dudę w Pucku