W toku kampanii prezydenckiej i walce o sądy politycy zdają się zapominać o jednej z najważniejszych dziedzin życia – edukacji. Polska szkoła przeżywa potężny kryzys, wywołany chaotycznym zarządzaniem i brakiem sensownych reform. Problemu fatalnego stanu edukacji nie są w stanie rozwiązać ani samorządy, którym odbiera się kolejne pieniądze ani minister, który zdaje się woleć partyjne rozgrywki od realnych działań.

Krótkowzroczność układu władzy nie zna granic. To właśnie od tego jak dzisiaj działa szkoła, zależy przyszłość Polski! Tymczasem w XXI wieku polska szkoła nie odpowiada potrzebom uczniów, nauczycieli ani społeczeństwa. Program jest przestarzały, tornistry zbyt ciężkie a jedyna zmiana polegała na zlikwidowaniu gimnazjów. To koszmarne zaniedbanie polityków będzie się mścić przez dziesiątki lat.

Reklamy

Na edukacji od wielu lat żeruje ten sam układ, który zjada ogromne pieniądze, które przeznaczamy jako kraj na szkoły i dzieci. To kilkadziesiąt miliardów złotych. Te pieniądze można i trzeba wykorzystać dużo bardziej efektywnie niż dzisiaj.

Edukacja, głupcze! Bo dzisiaj to jeden wielki grzech zaniechania.

źródło: Twitter / Facebook

Poprzedni artykułWściekłość sztabu Dudy. Zbyt bolesne zderzenie z rzeczywistością?
Następny artykułPropagandowa tuba władzy idzie na do słuchalności?!