Jak bardzo źle się dzieje w układzie władzy pokazuje sprawa opublikowania „tajnych” list poparcia do neoKRS przez portal wPolityce. Popełniono przy tym poważne błędy. Dodatkowy kłopot dla rządzących stanowi fakt, że listy opublikował Wojciech Biedroń, zamieszany we współpracę z grupą hejterską z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Listy są prawdopodobnie zmanipulowane, zauważają internauci, którzy natychmiast znaleźli na nich mnóstwo powtórzeń i błędów. Przy okazji wyszły różne grzeszki sędziów, rodzinne powiązania i błędy w nazwiskach, które sprawią mnóstwo kłopotu układowi.

Reklamy

Publikacja list była więc najwyraźniej dokonana w dużym pośpiechu, co wskazuje, że układ obawiał się ich ujawnienia w innym miejscu. Teraz przyniosą one jeszcze więcej szkody, niż ktokolwiek się spodziewał. Dlaczego? Bo oprócz wspomnianych wyżej błędów i powtórzeń jest tutaj bardzo dużo nazwisk osób delegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości i do samej neoKRS. A to już spory problem. Jest jeszcze kłopot dla układu władzy: nie wiadomo pod kim dana osoba się podpisała i czy lista poparcia jest kompletna.

Użycie Biedronia wskazuje więc na wyciek listy z ministerstwa sprawiedliwości. Co jeszcze odkryjemy, analizując te listy? Pełna lista znajduje się tutaj.

Sędziowie popierający kandydatów do neo-KRS : Arkusz1
Abraszek Jan Adam SSR w Zamościu
Aleksander-Brzyska Beata SSR w Jarosławiu.
Ankiewicz Ewa SSR w Wieliczce
Antkowiak Jakub Kamil SSR Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Arski Arnold SSR w Krasnymstawie
Bajak Marcin SSR w Tarnobrzegu
Baran Joanna Jolanta SSR w Białymstoku
Baranek Rafał SSR w Gliwicach
Baranowski Stanisław Mirosław SSR w Zamościu
Barańska Danuta Ewa SSR w Dąbrowie Górniczej
Barbara-Czarnota Justyna SSR Katowice-Wschód
Barszczewska Maria Barbara SSR w Tomaszowie Lubelskim
Bartecki Andrzej SSR w Zamościu
Bartoszek Maciej Mateusz SSR w Poznaniu Stare Miasto
Basińska Alina SSO w Tarnobrzegu
Batko Rafał Antoni SSR w Zawierciu
Bełczącki Marek Robert SSR dla Warszawy Mokotowa
Białobrzeska-Stybel Anna SSR w Jarosławiu
Biel Justyna Agnieszka SSR Katowice-Wschód
Bielska-Wojtaszek Kazimiera MAria SSO w Katowicach
Bieńko-Maj Maria Izabela SSR w Dąbrowie Górniczej
Bieńkowski Krzysztof SSR w Olsztynie
Bizior Barbara Lidia SSR w Zamościu
Bizior Tadeusz SSO w Zamościu
Bletek Krystyna Irena SSR dla Krakowa-Podgórza
Bobrowicz Dorota SSR w Gorzowie Wielkopolskim
Bochniak Irena SSR dla Krakowa-Podgórza
Bogdan Józef SSO w Zamościu
Brzóska Witold Sławomir SSO w Częstochowie
Bucoń Paweł SSR w Białej Podlaskiej
Bujak Zofia Iwona SSR dla Krakowa Podgórza
Bukiewicz Krzysztof Michał SSR dla Warszawy Pragi Południe
Bury Beata SSR w Rzeszowie
Bury Joanna SSRR w Olsztynie
Ceglarska-Piłat Katarzyna SSR w Skierniewicach
Chałada Paweł SSR w Krasnymstawie
Charkiewicz Dorota SSR dla m.st. Warszawy
Chmiel Zdzisława Marzena SSR w Biłgoraju
Chrobak Jakub Szymon SSR w Prudniku
Chrzanowska Maria Małgorzata SSR w Tomaszowie Lubelskim
Cichocki Arkadiusz SSO w Gliwicach
Cichowski Janusz Kamil SSR dla Łodzi-Śródmieście
Cieślik Marek Dariusz SSR w Bydgoszczy
Ciszewska Miliczek Bożena WSA w Gliwicach
Ciszewski Paweł Łukasz SSR Katowice-Zachód
Czech Ziemowit SSR w Tarnobrzegu
Czerwoniuk Arkadiusz sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego w Szczecinie
Czop Andrzej Tomasz SSR w Jaworznie
Czubak Cezary Maciej SSR ww Tomaszowie Lubelskim
Dalkowska Elżbieta SSR w Gdyni
Dałek Karol SSO w Łodzi
Daniluk Jerzy SSO w Siedlcach
Danuta-Lipa Grażyna SSR w Chrzanowie
Darmach Maria Krystyna SSR dla Krakowa-Podgórza
Darmoń Artur Paweł WSA w Krakowie
Degowska Urszula Ewa SSO w Płocku
Dembowski Krzysztof SSR w Nisku
Deryło Krzysztof SSO w Tarnobrzegu
Dil Katarzyna SSR w Ełku
Dobała Paweł SSR w Krasnymstawie
Domaradzki Piotr SSR w Olsztynie
Drajewicz Józef Dariusz SSR dla Warszawy Mokotowa (wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa)
Dropek-Łazur Danuta Beata SSR w Tomaszowie Lubelskim
Drożdżejko Zygmunt SSR dla Krakowa Nowej Huty
Dryjański Karol SSR w Koninie
Dudek-Kowalska Ewa Agnieszka SSR w Mysłowicach
Dudek Małgorzata Katarzyna SSR w Jaworznie
Dudzic Michał SSR w Tarnobrzegu
Dudzicz Jarosław SSR w Słubicach (obecnie w KRS)
Dudzik Marcin SSR w Przemyślu
Dul Konrad SSR w Janowie Lubelskim
Dyl Józef SSO w Tarnobrzegu
Dzielińska Zofia Edyta SSR dla m.st. Warszawy (obecnie w KRS)
Felińska-Żukowska Danuta SSR w Poznaniu Stare Miasto
Fołta Andrzej Mariusz SSR w Przeworsku
Fronc Piotr DDR dla Krakowa Podgórza
Gajdecki Witold Marek SSR w Jeleniej Górze
Gałka Barbara SSR w Biłgoraju
Garus Halina SSO w Częstochowie
Gil-Pawłowska Jadwiga SSR w Jarosławiu
Glos Józef Roman SSR w Jaworznie
Głowacki Andrzej Wojciech SSR w Gliwicach
Gołaszewska Agnieszka SSR Warszawa
Gondoro Marcin Karol SSR w Myszkowie
Góra-Stasikowska Monika Ewa SSR w Jaworznie
Grabowska Irena Magdalena SSR Katowice Wschód
Grzyb Andrzej Grzegorz SSR Katowice-Zachód
Grzych-Turbak Izabela SSR w Tarnobrzegu
Guz Remigiusz SSR w Wodzisławiu Śląskim
Gwiazdowska Kornelia SSR w Lublińcu
Hajduk Mirosława Anna SSR Katowice Wschód
Hajto Halina Agnieszka SSR dla Krakowa
Hamer Lilianna SSR w Stalowej Woli
Hełmecka Ewa SSR w Lubartowie
Hryniszyn Arkadiusz SSR w Stalowej Woli
Ignasiak Maria Janina SSO w Częstochowie
Iwaniec Jakub Maciej SSR Warszawa Mokotów
Iwańczyk-Lekan Barbara SSR w Biłgoraju
Jabłońska-Ostręga Maria Anna SSR w Jaworznie
Jabłońska Anna Lucyna SSR w Katowicach
Jamróz Beata Anna SSR w Jaworznie
Jamróz Piotr Grzegorz SSR w Jaworznie
Janas Elżbieta Jolanta SSO w Częstochowie
Janik Ewa SSR w Rybniku
Jankowski Michał SSR w Koninie
Jaros Jarosław Paweł SSR dla m. st. Warszawy
Jaroszewski Rafał SSR w Iławie
Jasińska Zuzanna Magdalena SSR dla Krakowa Podgórza
Jaskulski Marek SSR Poznań Stare Miasto
Jaskuła Alicja SSR w Jarosławiu
Jerka Katarzyna SSR w Olsztynie
Jochemczyk Dominik Bartłomiej SSR Katowice wschód
Josse-Pankowska Maria Grażyna SSO w Zamościu
Jurkiewicz Daniel SSR Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Jurkiewicz Janusz SSR Poznań Grunwald i Jeżyce w Poznaniu
Kaczorowska-Paczos Marzena SSR w Biłgoraju
Kamiński Adam Krzysztof SSO w Przemyślu
Kanigowska-Wajs Małgorzata SSR dla Warszawy Pragi Południe
Kapuścińska Joanna Agnieszka SSR w Poznaniu Stare Miasto
Kawecka Barbara SSR w Zawierciu
Kąpała-Knabel Monika SSR w Lublińcu
Kierzynka Krzysztof Rafał SSO w Gorzowie Wielkopolskim
Kiesz Jan Henryk SSR w Biłgoraju
Kiliańska Anna SSR w Tarnobrzegu
Kita-Janczak Maria Małgorzata SSO w Częstochowie
Klank Adam SSR w Rudzie Śląskiej
Klejnowska-Mosiołek Urszula SSR w Jaworze
Klepacz Barbara SSR w Gliwicach
Kleszcz Elżbieta Justyna SSR Katowice Wschód
Kluska Łukasz SSR w Pruszkowie
Kłuszczyńska Zofia Małgorzata SSR w Dąbrowie Górniczej
Kłuża Roman SSR w Janowie Lubelskim
Kokosza-Wąsik Ewa Katarzyna SSR w Jaworznie
Kolega Dorota Joanna SSR w Częstochowie
Kołacz Tomasz SSR w Częstochowie
Kołodziejczyk Karol SSO w Częstochowie
Kołodziejska Grażyna SSA w Warszawie
Kondek Jędrzej SSR dla m.st. Warszawy
Konieczna Arleta SSR w Kaliszu
Kopańko Arkadiusz SSR w Krasnymstawie
Kopczyńska Ewa SSR w Nisku
Koral Przemysław SSR w Dąbrowie Górniczej
Korczyński Marek SSR w Piasecznie
Korszeń Danuta Ewa SSR dla m. st. Warszawy
Korusiewicz Helena Aleksandra SSR w Myszkowie
Korwin-Piotrowska Jolanta SSR w Białymstoku
Kosa Dorota SSR w Zamościu
Koszewski Tomasz SSR w Olsztynie
Kotara Gerard Tycjan SSR Katowice
Kowal Mikołaj Norbert SSR w Olsztynie
Kowal Wojciech Marcin SSR dla Warszawy Śródmieścia
Kozaczuk Mariusz Jan SSR dla 
Poznania Stare Miasto
Kozicka Beata WSA w Gliwicach
Krawczyk Bolesław Sebastian SSR w Tomaszowie Lubelskim
Krośniak-Cebulska Leokadia SSR w Gliwicach
Król Joanna Katarzyna SSR Katowice Wschód
Krysztofiuk Grzegorz SSR dla Warszawy Mokotowa
Krzysiak Jan Dariusz SSO w Zamościu
Kubiak Sławomir SSR Poznan Stare Miasto
Kucharczyk Tomasz Mariusz SSR w Dąbrowie Górniczej
Kulikowski Marcin SSR w Tarnowskich Górach
Kułach Marta Małgorzata SSR w Tarnobrzegu
Kwiecińska Urszula Barbara SSR Katowice-Wschód
Langer Magdalena Ewa SSR w Katowice-Wschód
Lasota Michał SSR w Nowym Mieście Lubawskim
Lepich Pazera Lidia SSR w Żorach
Lewczyńska Jolanta SSR w Stalowej Woli
Libicz-Lechcik Joanna SSR w Stalowej Woli
Lipiarz Anna SSR w Nisku
Lisiczyński Zbigniew Marek SSO w Zamościu
Łabuda Jacek SSO Warszawa-Praga
Łapińska Ewa Maja SSR Katowice Wschód
Łaszkiewicz Daniel Kornel SSR w Zamościu
Ławniczak Mirella WSA Poznań
Łuczak Grażyna SSO w Tarnobrzegu
Łyszczarz-Witecka Małgorzata Iwona SSR w Częstochowie
Machalik Katarzyna Małgorzata SSR w Jaworznie
Magdziak Antoni Jacek SSO w Zamościu
Magner-Szwed Maria Justyna SSR Katowice Wschód
Maj Łukasz SSR Katowice Wschód
Majwald-Lasota Ewa Prezes Sądu Rejonowego w Rybniku
Marchlewski Bartłomiej SSR w Zabrzu
Marczak Krystyna Mariola SSR w Słubicach
Marek Rafał SSR w Stalowej Woli
Maria-Święch Małgorzata SSR dla Krakowa Podgórza
Matysek Agnieszka SSR w Kielcach
Matysiak Krzysztof SSR w Olsztynie
Mazur-Bomba Renata SSR w Wieliczce
Mazur Marian SSR w Tarnobrzegu
Mazur Witold SSA w Katowicach
Mazurkiewicz Paweł SSR w Nisku
Michalak Adam SSR w Koninie
Michalik Jagoda Jolanta SSR w Chorzowie
Michalik Tadeusz NSA
Michałek Aneta SSR w Zamościu
Migda Bartłomiej SSR dla KRakowa Nowej-Huty
Mitera Andrzej Maciej SSR dla Warszawy Woli (członek i rzecznik KRS)
Mizeracka Maria Magdalena SSR Katowice Wschód
Mleczko Anna Renata SSR dla Krakowa Podgórza
Młyński Radosław SSR dla m. st. Warszawy
Morys Wiesław NSA
Morzycki Jacek SSR w Tarnobrzegu
Motyczyńska-Pałys Teresa Ewa SSR w Wieliczce
Mroczkowski Paweł SSR w Janowie Lubelskim
Naszczyńska Katarzyna SSR dla Warszawy Pragi
Nawacka Katarzyna SSR w Olsztynie
Nawacki Maciej SSR w Olsztynie
Nikodem Eliza Katarzyna WSA w Poznaniu
Nowak Iwona SSR w Olsztynie
Obcowski Andrzej SSR Katowice Wschód
Obrębska Wioletta SSR w Olsztynie
Oliwa Monika Joanna SSR dla Warszawy-Żoliborza
Olma Bogna SSR Poznań Stare Miasto
Olszewski Szymon Rafał SSO w Częstochowie
Orzeł Andrzej Tomasz SSR w Janowie Lubelskim
Orzeł Marta SSR w Janowie Lubelskim
Osiński Wojciech SSR w Krasnymstawie
Ozimek Marcin SSR w Jeleniej-Górze
Pałarz Anna SSR w Olsztynie
Parka Katarzyna Anna SSR Katowice Wschód
Pawełczyk-Woicka Dagmara SSR Kraków-Podgórze (obecnie Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie członek KRS)
Pawłowski Józef SSO w Przemyślu
Pawłyszcze Andrzej Dariusz SSO w Krakowie
Pelewicz Robert SSO w Tarnobnrzegu
Petlik Władysław Sebastian SSR w Sulęcinie
Pędracka Agata SSR w Rybniku
Piebiak Konrad Łukasz Warszawa m.st. Warszawa
Pietroń Jolanta Małgorzata SSR w Tomaszowie Lubelskim
Pizoń Grażyna SSR w Nisku
Pizun Robert SSR w Tomaszowie Lubelskim
Pliszka Jan Krzysztof SSR w Tomaszowie Lubelskim
Płecha Elżbieta Marzena SSR w Biłgoraju
Podsadecka Katarzyna Lucyna SSR Myślenice
Podskarbi-Buńko Władysława Marta SSR w Zamościu
Pokrywiecka Jolita SSR w Tomaszowie Lubelskim
Polańska-Ziobro Anna SSR w Stalowej Woli
Poniatowski Jacek Patryk SSR w Katowicach-Zachód
Popiołek Bartłomiej Sebastian SSR w Słubicach
Popłonyk Magdalena Daria SSR dla m. st. Warszawy
Potejko Izabela Patrycja SSR w Jaworznie
Potejko Mieczysław SSO w Krakowie
Pótorak Tomasz SSR w Przeworsku
Pragłowski Maciej SSR w Wieliczce
Prax Szczepan NSA
Przanowska-Tomaszek
Maria Joanna SSR dla Warszawy-Pragi Południe
Przesłański Edward Tomasz SSR w Częstochowie
Przygucki Zbigniew Jacek SSO w Suwałkach
Przysiecki Michał SSR w Słubicach
Ptak Paweł SSR w Częstochowie
Puchalski Rafał Prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie
Pukas Andrzej Jerzy SSO w Częstochowie
Radlińska Dorota SSO w Warszawie
Radwański Michał SSR Poznań Stare Miasto
Radziejewski Rober SSR w Biłgoraju
Radzik Wiktor Przemysław
SSR w Krośnie Odrzańskim (obecny Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych)
Rataj Rafał Krzysztof SSR w Słubicach
Reszka Marta SSR w Biłgoraju
Rogoziński Paweł Piotr SSR w Wejherowie
Roszkowska Anna SSR w Jarosławiu
Roszkowski Bronisław Michał SSO w Katowicach
Rowiński Wojciech SSR w Poznań Stare Miasto
Różaniecki Janusz Mieczysław SSR w Tomaszowie Lubelskim
Rutkowska Aleksandra SSR Wrocław-Wschód
Rutkowska Teresa Iwona SSR dla Krakowa Podgórza
Rutkowski Dariusz SSO we Wrocłąwiu
Rynko Paweł SSR w Olsztynie
Rzekęć Barbara SSR w Przeworsku
Rzepa Elżbieta Justyna SSR w Zamościu
Sak Andrzej SSO w Zamościu
Sałuda Marta WSA w Gliwicach
Saramaga Jacek Jacek SSO w Przemyślu
Sąsiadek Ewelina Katarzyna SSR Katowice Wschód
Sech Wiesława SSO w Tarnobrzegu
Sekuła Anna SSR Katowice Wschód
Sikorska Maria Renata SSR w Słubicach (prezes sądu)
Siubdzia Maria Beata SSR w Częstochowie
Siudyka Renata WSA w Gliwicach
Skowron Andrzej SSR w Tarnowie
Skrzyszowski Andrzej Piotr SSR dla Krakowa-Śródmieście
Smyk Joanna SSR w Krasnymstawie
Sobieszek Małgorzata Teresa SSR w Dąbrowie Górniczej
Stachniak-Rogalska Agnieszka SSR dla Warszawy-Żoliborza
Staniek Janicka Ewa SSR Poznań Stare Miasto
Stasikowski Rafał SSR Katowice-Zachód (obecnie w NSA)
Stępień Paweł SSR w Wodzisławiu Śląskim
Styrna Paweł SSR w Wieliczce
Sudoł Elżbieta Jolanta SSO w Częstochowie
Surmacz-Tracz Ewa Sylwia SSR w Zamościu
Swedo-Dec Małgorzata SSO w Tarnobrzegu
Sych Wojciech SSO w Poznaniu
Szarejko-Płończak Aneta SSR w Słubicach
Szarek Dorota SSO w Warszawie (delegowana do ministerstwa sprawiedliwości)
Szczepanik Emil SSR dla m. st. Warszawy
Szczerba Jarosław SSR w Biłgoraju
Szewczyk Jolanta SSR w Stalowej Woli
Szmidt Piotr Paweł SSR Poznań Stare Miasto
Szmydt Tomasz WSA w Warszawie
Szołdrowski Piotr SSR w Wieliczce
Szostakowska Danuta Alina SSR w Wieliczce
Szwyngel Barbara Henryka SSO w Częstochowie
Szydłowski Sebastian Piotr SSR w Suwałkach
Szymański Jan Artur SSR w Zamościu
Szyszko Marek SSR Poznań Stare Miasto
Śliwińska-Buśkiewicz Kinga SSR w Koninie
Świerczak Monika SSR w Słubicach
Świerdza Andrzej Sylwester SSR w Myszkowie
Świerdza Jolanta Lidia SSR w Dąbrowie Górniczej
Tracz Anna Małgorzata SSR w Dąbrowie Górniczej
Tracz Przybysław Krzysztof SSR w Zamościu
Tryksza Krzysztof SSR w PRzeworsku
Urlińska Joanna SSR w Olsztynie
Wachowski Andrzej SSR w Jarosławiu
Walczewski Juliusz Henryk SSR Kraków-Śródmieście
Walkowiak Anna Agnieszka SSR w Elblągu
Waszkiewicz Rafał SSR dla Warszawy Żoliborza
Wawro Monika SSR w Olsztynie
Wąsowicz Mariusz SSR w Częstochowie
Węgrzyn Adam Piotr SSR Kraków Śródmieście
Węgrzyńska Anna Monika SSR w Słubicach
Wiechowski Andrzej SSR w Jarosławiu
Wieczorek Urszula SSO w Warszawie
Wieczorkowski Jacek Wojciech SSR Poznań Nowe Miasto i Wilda
Wiliczkiewicz Ireneusz SSR w Rybniku
Wilińska Teresa SSR w Janowie Lubelskim
Wilk Janina Marta SSR w Będzinie
Wlezień Aneta SSR w Biłgoraju
Włoch Elżbieta Beata SSR w Jaworznie
Wochna Marta Kinga SSR w Gorzowie Wielkopolskim
Wolna-Kubicka Iwona Katarzyna WSA w Poznaniu
Wolna Zofia SSO w Częstochowie
Wołoszczuk Adam Arkadiusz SSR Poznań Stare Miasto
Wójcik-Cupiał Halina Lucyna SSO w Katowicach
Wróbel Anna SSR w Przeworsku
Wrzosek Grażyna SSR w Przeworsku
Wypych Grzegorz Przemysław SSR dla Krakowa Krowodrzy
Wysocki Antoni Paweł SSR w Jaworznie
Wysokińska-Walenciak Anna Katarzyna SSO w Krakowie
Wytrykowski Kamil Konrad SSO w Legnicy (obecnie w Sądzie Najwyższym)
Wziętal Adrianna SSR w Bytomiu
Zabuska Katarzyna SSR w Olsztynie
Zachariarz-Kawaler Józefa Agnieszka SSR w Jaworznie
Zachorowska Jolanta SSR w Gliwicach
Zarębski Jarosław SSR dla m. st. Warszawy
Zarzycki Grzegorz SSO w Tarnobrzegu
Zawisza Henryk Witold SSR w Rybniku
Ziarkiewicz-Turzyniecka
Urszula Teresa SSR w Zamościu
Ziarko Lidia SSO w Tarnobrzegu
Zielińska Agnieszka SSR w Wieliczce
Ziomek-Zabawa Małgorzata SSR w Zamościu
Ziółkowska-Majkowska Emilia Aleksandra SSR dla m.st. Warszawy
Zwolak Krystian Paweł SSR w Janowie Lubelskim
Zygmont Włodzimierz NSA
Zygmunt Lucyna SSR w Jarosławiu
Żak Jolanta SSR w Gliwicach
Żarkiewicz-Marek Ewa SSR w Rudzie Śląskiej
Żarkiewicz Edyta WSA w Gliwicach
Żółcińska Kostyra Sabina SSR w Wieliczce
Żukowska Sylwia SSR w Zamościu
Żurawicki Jerzy SSO w Zamościu
Żurawik Artur WSA w Gliwicach
Życka Maria Hanna SSR w Zamościu

Poprzedni artykułKonfederacja zaorała PiS. Mina Holeckiej po pytaniach o aferę CBA bezcenna! [Wideo]
Następny artykułKrótka pamięć w PiS-ie o protestach przeciwko prezydentowi? To przypominamy. Obejrzyj, a wszystko się wyjaśni. WIDEO