PiS dba o amerykańskie interesy w Polsce. To przez amerykańskie interwencje Kaczyński musiał porzucić myśl o podatku cyfrowym i padła ustawa o IPN. Teraz ta sama sytuacja może spotkać podatek cukrowy, który drastycznie podwyższyłby ceny m.in. Coca Coli oraz Pepsi. Dlatego w sprawie podatku interweniował sekretarz handlu USA. Spotkał się z Jadwigą Emilewicz i wyraził swoje niezadowolenie z faktu wprowadzenia tego pomysłu w życie.

Spotkanie, co dziwne jak na rząd Morawieckiego, nie było szeroko reklamowane. Wręcz przeciwnie, informowano o nim bardzo zdawkowo. To oznacza, że tematyka musiała być zdecydowanie nie pomyśli minister Emilewicz, która miała przekazać złe wiadomości Gowinowi i Morawieckiemu. Brak zgody Amerykanów na podatek cukrowy stawia bowiem PiS w bardzo złej sytuacji.

Reklamy

Co zrobi PiS? Podatek odrzuci na pewno Senat, kontrolowany przez opozycję. Wtedy PiS może przegłosować go w Sejmie raz jeszcze i dać Dudzie do odrzucenia, co może pomogłoby słabnącemu prezydentowi uzyskać jakieś punkty wyborcze. Ale to marna taktyka, niezrozumiała dla wyborców.

Sytuacja Kaczyńskiego jest więc nie do pozazdroszczenia. Same problemy!

Poprzedni artykułUkład się sypie. Nowe kłopoty Nawackiego: poparł sam siebie, poparła go też żona?
Następny artykułOtaczanie się miernotami przynosi fatalne skutki. Poważne kłopoty Kaczyńskiego