Gest, który posłanka PiS Joanna Lichocka wykonała, gdy partia Kaczyńskiego zdecydowała w Sejmie o odebraniu 2 miliardów złotych ludziom chorym na raka i przekazaniu ich na partyjną propagandę w mediach publicznych oburzył Polaków. Wiele osób odebrało go jako pokazanie faka właśnie tym wszystkim chorym. Powszechne oburzenie sprawiło, że Lichocka ze swoim wyciągniętym środkowym palcem stała się symbolem hipokryzji i zakłamania władzy. I to najbardziej boli propagandzistów.

Codziennie powinniśmy przypominać ten obraz, bo budzi jednoznacznie skojarzenia. Lichocka, Kaczyński i Duda to ludzie tego samego obozu politycznego. Dzisiaj Andrzej Duda ubiega się o reelekcję, ale ani nie potępił Lichockiej ani nie odciął się od swojego ugrupowania politycznego, z którego się wywodzi i do którego zapewne powróci po przegranych wyborach.

Reklamy

Bo w to, że Duda wygra wybory w maju nie wierzą już sami politycy PiS ani ich zwolennicy. Sytuacja jest wyjątkowo kłopotliwa dla urzędującego prezydenta a efekt Lichockiej w sondażach dopiero zobaczymy.Dzisiaj widać go już w odpływie fanów w social mediach.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPracownik TVP nazwał redaktora naczelnego amerykańskiego tygodnika kur***. Właścicielem pisma jest przyjaciel Donalda Trumpa
Następny artykułUJAWNIAMY skrywany dokument: minutowe zestawienie wystąpień władz państwowych i partii politycznych w Telewizji Polskiej