W każdej kampanii wyborczej jest osoba, która nadaje jej ton i wyznacza obszary dyskusji. W czasie, gdy Andrzej Duda pogrążony jest w chaosie i problemach wynikających z afer PiS, w zaskakujący sposób to lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz, pokazuje co jest naprawdę ważne.

To Kosiniak-Kamysz zorganizował okrągły stół w sprawie wymiaru sprawiedliwości a kilka dni temu zaprosił do Sejmu pokrzywdzonych i rozmawiał z nimi o poprawie sytuacji w sądownictwie. W ten sposób odebrał PiS temat reform w sądownictwie i to on jest dzisiaj postrzegany przez Polaków jako osoba, która poważnie traktuje nierozwiązany od pięciu lat przez PiS problem.

Reklamy

To Kosiniak-Kamysz jako pierwszy zaproponował przesunięcie środków z TVP na onkologię. Z inicjatywy senatorów PSL doszło do złożenia odpowiedniej poprawki, co w konsekwencji wywołało w sztabie Andrzeja Dudy i w samym PiS potężny kryzys wizerunkowy.

To wreszcie Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na problem edukacji. W cieniu afer PiS pięć milionów rodziców czeka na ważne i potrzebne rozwiązania, które pomogą zmienić polską szkołę na lepsze. Kosiniak-Kamysz przypomniał pomysły PSL: lekki cyfrowy tornister, mniejsze klasy, przywrócenie roli i znaczenia zawodu nauczyciela w społeczeństwie.

Dzisiaj Andrzej Duda znajduje się w głębokiej defensywie a Kosiniak-Kamysz wyrósł na lidera kampanii. Dojrzałego, akceptowanego przez wyborców PSL, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i PiS. To on ma największą zdolność odebrania głosów Andrzejowi Dudzie i to on jest dzisiaj nadzieją na normalność, rozumianą jako pracę na rzecz Polek i Polaków a nie partii.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułSzok! Szefowa sztabu Dudy próbowała zamknąć usta dziennikarzom
Następny artykułFunkcjonariusz CBA poległ na służbie. Przegrał walkę z… bramą [Wideo]