Skandal w sztabie.

Szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło ugryzła w przedramię mężczyznę z Milanówka – informuje „Gazeta Wyborcza”. Chodzi o człowieka, który zawiadomił straż miejską o nielegalnych ulotkach.

Reklamy

Do sytuacji doszło w trakcie ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych z 2018 roku. W noc poprzedzającą wybory burmistrza Milanówka w woj. mazowieckim Jolanta Turczynowicz-Kieryłło wraz z dwoma mężczyznami miała roznosić ulotki z treścią ośmieszającą jednego z kandydatów – Piotra Remiszewskiego. Mężczyzna rywalizował z urzędującą burmistrz Wiesławą Kwiatkowską.

Widzący łamanie ciszy wyborczej pan Krzysztof zawiadomił o zdarzeniu Straż Miejską. Sam również chciał zatrzymać nielegalnie kolportujących ulotki.

– Na horyzoncie błysnęły światła samochodu patrolu, z rękawa wypadło jednemu z mężczyzn kilka ulotek, podniosłem je, otworzyłem i w tym momencie nastąpiła histeria kobiety z psami. (…) Zaczęła się wydzierać na całą ulice, że to napad i, że ludzie Remiszewskiego ją napadli. Widząc zbliżający się patrol, dzwoniła po okolicznych posesjach w furii – mówił w rozmowie z portalem obiektywna.pl pan Krzysztof.

– Kiedy próbowałem zatrzymać jednego z mężczyzn rozdających ulotki do przyjazdu policji, kobieta ugryzła mnie w przedramię. Z ręki trysnęła krew, na miejsce przyjechała karetka, zostałem opatrzony – potwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” mieszkaniec Milanówka.

Mężczyzna zrobił obdukcję i złożył zawiadomienie o naruszeniu nietykalności. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy złożyła takie samo, a po trzech miesiącach podwładni Zbigniewa Ziobry umorzyli obydwa postępowania z uwagi na „brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu”.

Straż Miejska potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce w nocy z 2 na 3 listopada 2018 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułNowogrodzka w szoku! Polacy sfinansowali ogromny billboard z gestem Lichockiej! Kolejne wkrótce
Następny artykuł„O Jarosławie Kaczyńskim nawet nie słyszałem, że taki jest na świecie”. Dlaczego prezes PiS tak zajadle atakuje Wałęsę?