Każdy fundusz i każda osoba prywatna, która zainwestowała w spółki skarbu państwa, odniosła gigantyczne straty. Mówimy o miliardach złotych, które stracili Polki i Polacy na tym, że ich własność – a więc spółki skarbu państwa – straciły na wartości. Tak się kończą bajki Morawieckiego i nieudolne zarządzanie państwem przez Kaczyńskiego i jego ludzi.

„Środa 19 lutego była czarnym dniem dla notowań spółek Skarbu Państwa na Giełdzie Papierów Wartościowych. Aż pięć z nich osiągnęły historyczne minima! To PGE, Tauron, Enea, Bogdanka, PKP Cargo” – napisali dziennikarze Business Insider Polska.

Reklamy

Kto na tym traci? Tracimy wszyscy! Tracą Polki i Polacy, którzy są przecież – jako społeczeństwo – właścicielami tych spółek, bo to mienie państwowe, a więc społeczne. Tracimy miliardy zamiast zyskiwać i rozwijać!

I to jest jedna z największych afer za rządów PiS – tym groźniejsza, że ukrywana przez społeczeństwem. Ukrywana skrupulatnie, bo państwowe szkoły, zarządzane przez ludzi PiS, nie uczą o tym.  Ukrywana, bo w Polsce nie ma edukacji ekonomicznej.

To wielki dramat nas wszystkich.

 

 

Poprzedni artykułPoważna wpadka Sakiewicza. Określił galę Gazety Polskiej mianem potworka!
Następny artykułDziennikarze jeżdżący z Dudą w ogniu krytyki. Co tam praworządność, skoro można pogadać o pasztetowej, co nie?