Szantaż? Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski skierował do działających w firmie związków zawodowych zaproszenie na spotkanie dotyczące przygotowań do prawdopodobnych zwolnień grupowych.

Spotkanie władz TVP ze związkami zaplanowano na poniedziałek. W piśmie skierowanym do nich stwierdzono, że jego celem są „konsultacje w związku z prawdopodobną koniecznością przygotowania spółki i strony społecznej do przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników Telewizji Polskiej”.

Reklamy

W połowie lutego Sejm ostatecznie przyjął – mimo sprzeciwu Senatu – nowelizację ustawy abonamentowej mającą dać blisko dwa miliardy zł rekompensaty abonamentowej dla Telewizji Polskiej. Ustawa czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który ma na to czas do najbliższego czwartku.

Warto dodać, że za czasów Kurskiego przyjęto do pracy w telewizji publicznej ogromną ilość osób związanych z PiS, Solidarną Polską i Polską Razem Gowina. Wynagrodzenia prezenterów sięgają zaś kilkuset tysięcy rocznie. Czyżby dlatego brakowało mu teraz pieniędzy?

źródło: wirtualnemadia

Poprzedni artykułRobią z nas idiotów? Absurdalne pomysły PiS-u na walkę z koronawirusem
Następny artykułPowtarza to co pięć lat temu, nieskutecznie. Analiza przekazu Dudy pokazuje poważny problem prezydenta