Nowogrodzka, macie problem – tak powinien brzmieć meldunek przesłany ze sztabu Andrzeja Dudy na do centrali. I to problem poważny, bo analiza przekazu prezydenta z jego spotkań z działaczami PiS w Polsce pokazuje, że nie ma pomysłu na kampanię.

Andrzej Duda a właściwie jego sztabowcy stosują pewien schemat, który wygląda mniej więcej tak:

Reklamy

1. Cieszę się, że jestem w… (nazwa miejscowości)
2. Przypomnienie wydarzeń z historii danego miejsca
3. Krytyka poprzedników z epitetami (złodzieje, ukradli, VAT, mafia)
4. Kilka obietnic
5. Cieszę się, że mogłem tu być
6. Selfie z prezydentem

Całość jest okraszona okrzykami Duda Duda, które inicjuje ekipa, która z nim jeździ autobusem i robi za kordon ochronny wokół prezydenta oraz ewentualnie występami lokalnych zespołów.

Słuchając tego, co mówi prezydent Duda ma się wrażenie, że to wszystko już było. Ludzie chcą jednak zapytać prezydenta o rosnące ceny, o wyjście Polski z Unii Europejskiej, o problemy z wymiarem sprawiedliwości, o to, czemu przez pięć lat nie był aktywny… Dlatego PiS ma dzisiaj bardzo poważny problem – prezydent nie odpowiada społecznym potrzebom – Andrzej Duda jest prezydentem przeszłości.

Żadne muzeum i żaden pomnik nie nakarmi nikogo. Żadne opowieści o historii nie przywrócą życia zmarłym na raka. Żadne zaklinanie rzeczywistości o rzekomych złodziejach VAT nie przesłoni faktu, że od 5 lat rządzi PiS a luka VAT nadal istnieje, czyli nadal ktoś kradnie te pieniądze. Żadne opowieści Dudy nie przesłonią kolesiostwa, nepotyzmu i milionowych zarobków działaczy PiS.

I nic nie przesłoni blisko 300 afer, które wydarzyły się za czasów PiS.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułJacek Kurski szantażuje związkowców w TVP? Grozi zwolnieniami
Następny artykułKosiniak-Kamysz i Bosak wzywają innych kandydatów do debaty!