Najpierw w Super Expressie pojawiła się informacja o tym, że prezydent rzekomo pokłócił się z Jarosławem Kaczyńskim, potem, że Agata Kornhauser-Duda namawia go do weta ustawy odbierającej dwa miliardy złotych chorym na raka i oddaje do TVP. W rzeczywistości wszystko to na kilometr pachnie ustawką, która ma ratować wizerunek słabnącego Andrzeja Dudy.

Artykuł w Super Expressie był tak niewiarygodny, że wiele osób zastanawiało się czy pisał go niejaki „Krzysztof Suwart”, czyli znana wśród dziennikarzy ale fikcyjna postać, pisząca za duże pieniądze z ministerstw pochwalne artykuły na temat rządu w Wirtualnej Polsce. Kłótnia Kaczyńskiego z Dudą po pięciu latach podpisywania prawie wszystkiego jak leci jest po prostu bardzo mało realna, szczególnie w przededniu kampanii wyborczej. Oznaczałaby, że Dudzie grozi pozbawienie go i tak słabego wsparcia struktur PiS a to nierealne.

Reklamy

Podobnie nierealny jest zdecydowany głos Agaty Kornhauser-Dudy. Oczywiście możliwe, że pierwsza dama w obliczu utraty pałacu prezydenckiego i całej świty wzięła udział w tego typu grze, ale trudno spodziewać się jej aktywnego udziału w polityce po pięciu latach głównie milczenia – piszą internauci i krótko określają to jako kolejną ustawkę.

W najbliższych dniach prób ratowania wizerunku Andrzeja Dudy będzie więcej, problem tylko w tym, że są one niewiarygodne, bo co się stało, że prezydent nagle zaczął robić zupełnie inaczej niż przez ostatnie pięć lat? Gdyby był aktywny od pierwszego dnia prezydentury, to takie informacje nie budziłyby zdziwienia.

Sztab Dudy powinien zapoznać się ze sformułowaniem dysonans poznawczy.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułPolicja aresztowała baner z hasłem „Andrzej Duda jest łgarzem i Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą”
Następny artykułŻenujący wynik Zenka. Nikt nie chodzi do kin, właściciele wściekli