Andrzej Duda popełnił kardynalny błąd, podpisując ustawę medialną. Ale strach w PiS przed utratą części głosów, które ma rzekomo zapewnić TVP okazał się większy, niż poczucie odpowiedzialności za chorych na raka. 2 miliardy złotych zamiast na leczenie tej strasznej choroby, trafi do telewizji publicznej. PiS zabrakło empatii i wyobraźni.

Andrzej Duda przegra z tego powodu wybory prezydenckie. Wyborcy mogą wiele wybaczyć, ale ustawka z odwołaniem Jacka Kurskiego w imię politycznych interesów zamiast pomocy chorym nie mieści się w polskich standardach, nawet za rządów PiS. Najwyraźniej Kaczyński, podekscytowany możliwością politycznego zamieszania, stracił całą polityczną wyobraźnię. Notowania Dudy pójdą w dół.

Reklamy

Po raz kolejny bowiem udowodnił, że jest tylko Adrianem Długopisem. Plan Kaczyńskiego, który zakładał, że część ludzi nabierze się na odwołanie nielubianego szefa telewizji, spali na panewce, bo tutaj stawką nie jest polityka a leczenie chorych na raka. Prezes PiS popełnił ogromny błąd.

Błąd, który będzie najprawdopodobniej kosztował Dudę prezydenturę a PiS władze. Błąd, który się zaczął w momencie, gdy Lichocka pokazała faka i błąd, który rozbije koalicję z Solidarną Polską.

źródło: Twitter

Poprzedni artykuł„Albo podpisujesz albo wylatujesz”? Pracowników telewizji zmuszano do podpisania listu w obronie TVPIS?
Następny artykułAndrzej Duda zaorany przez opozycję po podpisaniu ustawy przekazującej 2 miliardy dla TVP.