Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega, że liczba zakażeń koronawirusem lawinowo rośnie. Tymczasem Andrzej Duda powiedział, że sytuacja jest opanowana. Obaj nie mogą mówić prawdy – jeden z nich w takim razie kłamał?

Komunikat prezydenta miał miejsce po zakończeniu spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Skąd prezydent ma dane, które uprawniają go formułowania takich ocen? Nie wiadomo.

Reklamy

Dzisiaj jedno jest pewne – PiS przespał dwa najważniejsze tygodnie, kiedy koronawirus rozprzestrzeniał się po Polsce. Politycy zajęci walką o TVP nie mieli najwyraźniej czasu na sprawy bezpieczeństwa. Wirus jest też bardzo zjadliwy, co najmniej 20% przypadków jest bardzo poważnych (o 5 poważnych stanach donoszono dzisiaj rano).

Sytuacja zaczyna się robić bardzo poważna a politycy nadal grają w grę wyborczą. Trzeba jednak powiedzieć STOP. I słusznie apeluje Władysław Kosiniak-Kamysz o to, by rząd na poważnie zajął się sprawą a politycy PiS przestali zajmować się polityką – czas do pracy. W końcu rzetelnej pracy.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułKolejna wpadka Andrzeja Dudy. Tym razem ubolewa nad losem wiceministrów, którzy płacą za mieszkanie grosze
Następny artykułLepiej późno, niż wcale. Szkoły zamknięte na dwa tygodnie!