5 zł prowizji za 17 zł płatności?! Spółka związana ze SKOKami obsługuje terminale płatnicze w urzędzie skarbowym

Okazuje się, że od kilku lat przetargi na obsługę płatniczą urzędów skarbowych i sadów wygrywa spółka Monetia, która według mediów związanana jest ze SKOKami. Co więcej, płacąc kartą zapłacisz… prowizję, chociaż jest to niedozwolone prawem – piszą dziennikarze.

Przy płatności kartą za opłatę skarbową trzeba zapłacić prowizję i to gigantyczną – blisko pięć złotych od kwoty 17 zł. To stawka wręcz rozbójnicza – uważają klienci, którzy muszą coś zapłacić. Dlaczego CBA w tej sprawie milczy – przecież skoro przetargi wygrywa spółka, która jest powiązana w jakiś sposób ze SKOKami a więc z ludźmi władzy, to możemy podejrzewać, że doszło do jakichś nieprawidłowości?  Dlaczego nie podjęto jeszcze śledztwa o działaniu na niekorzyść Polaków, którzy płacą kartami? Mówimy przecież o stawkach horrendalnie wysokich, które można uznać wręcz za rozbójnicze!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Bo nie dość, że trzeba płacić absurdalnie wysokie podatki to jeszcze absurdalnie wysokie opłaty za płacenie!

Tak oto władza, która niezwykle chętnie atakuje opozycję, milczy, gdy ma nieprawidłowości we własnych szeregach.

Źródło: Newsweek