Andrzej Duda nie radzi sobie jako prezydent tego kraju. Mateusz Morawiecki nie nadaje się na premiera. W czasach kryzysu potrzeba nam ludzi odpowiedzialnych, mądrych i działających w interesie Polek i Polaków a nie partyjnych interesów. Dlatego zarówno prezydent jak i rząd powinni odejść i pozwolić rządzić fachowcom. Na czas epidemii wszelkie działania polityczne powinny zostać wstrzymane.

To nie jest czas na politykę. To jest czas na pracę i zarządzanie kryzysowe. Do tego potrzebujemy fachowców a nie polityczne miernoty trzeciego rzędu, wyciągnięte na stanowiska i godności by łatwiej było nimi zarządzać. Zamiast politycznego rządu PiS potrzeba nam rządu technicznego złożonego z ekspertów, który skupi się na sprawnym procesie leczenia, zapobiegania – jeśli chodzi o zdrowie, edukacji dzieci – bo procesu nauczania nie powinno się przerywać oraz, co bardzo ważne – na pomocy firmom i przywracaniu normalnego funkcjonowania gospodarki.

Reklamy

Dzisiaj wyraźnie widać, że ani Andrzej Duda ani Mateusz Morawiecki i jego ministrowie nie dorośli do tej roli. Jarosław Kaczyński powinien to zrozumieć i raz w życiu zrobić coś dla Polski naprawdę – spośród wszystkich partii powołać ekspertów, którzy zajmą się, czasowo, wyprowadzaniem Polski z kryzysu. Inne działania należy wstrzymać.

Rząd fachowców nie musi działać długo – tylko do zakończenia kryzysu, związanego z wirusem. Będzie to także okazja dla opozycji aby się wykazać.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułJęki, zawodzenia. Karczewski nie może przeboleć przegranych przez PiS wyborów do Senatu?
Następny artykułNaczelna Rada lekarska do rządu PiS: więcej testów dla Polaków! Mniej apeli!