Gdy strajkowali lekarze rezydenci, byli regularnie brutalnie atakowani w pisowskiej telewizji. „Początkujący lekarze żądają miliardów złotych” wrzeszczały kreowane przez władzę paski grozy. Dzisiaj w tej samej telewizji czytamy apele do studentów ostatnich lat studiów medycznych o pomoc.

To najlepiej pokazuje skalę pisowskiego zakłamania i hipokryzji. Rezydenci, pielęgniarki, fizjoterapeuci – oni tylko zwracali rządowi uwagę, że jest problem w służbie zdrowia. Że jest tam źle, że jest za mało pieniędzy, że sytuacja jest tragiczna. W obliczu epidemii koronawirusa rząd nagle błagalnie zwraca się nawet do studentów o pomoc.

Reklamy

Szybko zapomnieli o tym, jak wiele nienawiści władza wylała na ludzi systemu opieki zdrowotnej. Jak ich wyzywano, jak robiono w TVP nienawistne materiały. Wystarczy choćby przypomnieć materiał o lekarce, która miała jeździć na drogie zagraniczne wczasy a okazało się, że … jeździ z pomocą humanitarną.

Co teraz powiedzą Samuel Pereira i Jacek Kurski. Co dzisiaj powiedzą lekarzom i pielęgniarkom zaszczuwanym w telewizji? Gdzie wasze „przepraszam”, propagandziści?

źródło: Facebook

Poprzedni artykułNikt nie kontroluje pasażerów na lotniskach?
Następny artykułJęki, zawodzenia. Karczewski nie może przeboleć przegranych przez PiS wyborów do Senatu?