Naczelna Rada Lekarska alarmuje, że rząd w 2018 roku przeznaczył na ochronę zdrowia ponad 10 miliardów złotych mniej niż deklarował, w 2019 roku prawdopodobnie również. Teraz wiadomo, skąd w budżecie państwa PiS ma pieniądze na rozdawnictwo. Miliardy złotych odebrano po prostu systemowi opieki zdrowotnej. Odebrano je milionom Polaków. Teraz to się zemści.

Zostaliśmy ordynarnie oszukani przez księgowe sztuczki – alarmują lekarze. Chodzi o to, że rząd wylicza pieniądze na zdrowie na podstawie wskaźników gospodarczych. Chcąc zaoszczędzić na pacjentach, przyjął niższe wskaźniki i… przez to na system ochrony zdrowia poszło 10 miliardów złotych mniej – mówi Naczelna Izba Lekarska.

Reklamy

Służba zdrowia jest w związku z tym w tragicznej sytuacji. Jutro prawdopodobnie skończą się w większości szpitali środki ochrony takie jak maseczki i fartuchy. To oznacza zapaść systemu. Winny jest Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda, którzy do tego doprowadzili.

Jeśli oskarżenia Naczelnej Izby Lekarskiej się potwierdzą a w efekcie niedofinansowania służby zdrowia dojdzie do masowych zgonów, ci politycy oraz ministrowie finsnsów powinni natychmiast trafić pod sąd.

źródło: Twitter / Polsat

Poprzedni artykułWiceminister Sebastian Kaleta promuje hejt na Małgorzatę Kidawę Błońską?!
Następny artykułPowinniśmy ich odsunąć od władzy jak najszybciej!? PiS wykorzystuje sprawę koronawirusa do walki politycznej.