Bartosz Arłukowicz pyta o wypowiedź prezydenta: Prezydent powiedział wczoraj w Szczecinie, że już w połowie stycznia pojawiły się pierwsze przypadki, zaś rząd zaczął prowadzić komunikację publiczną ws. potencjalnych zagrożeń koronawirusem od lutego. Chcielibyśmy wyjaśnić, czy to było przejęzyczenie, czy faktycznie mieliśmy do czynienia z sytuacją, że już w styczniu w zachodniopomorskim były odnotowane takie przypadki – mówił Arłukowicz.

„Po tym, jak Duda wypaplał się, że pierwsze przypadki koronawirusa w Polsce były już w połowie stycznia, a nie, jak informował minister Szumowski, 4 marca, jest jeszcze ktoś, kto wierzy, że w Polsce jest „tylko” 51 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem?” – napisała jedna z internautek.

Reklamy

„Myślący nie wierzyli, nie tylko z powodów logicznych, mało testów = mało zdiagnozowanych chorych, ale też z powodu wiarygodności przekazujacych info – Morawiecki, Szumowski czy Dworczyk” – skomentowała to inna osoba.

„Szwecja ma około 8,5 mln mieszkańców i ma ponad 500 przypadków zachorowań, Polska ma około 38 mln i tylko około 50 zachorowań. Chyba Pinokio maczał w tym nos.” – dodał internauta.

Poprzedni artykułWażny apel profesora chorób zakaźnych: Woda święcona nie pomaga na wirusy!
Następny artykułW Szwecji wielka akcja pomocy dla firm. W Polsce głucha cicha