Brytyjski Guardian dotarł do tajnego dokumentu, zawierającego angielskie rządowe wyliczenia dot. koronawirusa w tym kraju :

– kryzys może potrwać do wiosny 2021
– ~80% populacji złapie infekcję
– łącznie 7.4m może wymagać hospitalizacji
– szacunki do 300,000 – 500,000 ofiar (0,6-1%)

Reklamy

Wielka Brytania ma ponad 60 milionów mieszkańców. Czy istnieje podobny tajny raport rządowy w Polsce? Czy nam grozi podobny scenariusz? Co ukrywa przed nami rząd?

„Po raz pierwszy szefowie służby zdrowia walczący z wirusem przyznali, że spodziewają się, że będzie on krążył przez kolejne 12 miesięcy i doprowadzi do ogromnego dodatkowego obciążenia już i tak już przeciążonego brytyjskiego systemu zdrowotnego. Sugeruje on również, że Wielka Brytania zakłada, iż  80% Brytyjczyków może zostać zarażonych koronawirusem w ciągu tego czasu.

Chris Whitty, główny doradca medyczny rządu, wcześniej opisał tę liczbę jako najgorszy scenariusz i zasugerował, że rzeczywista liczba okazałaby się mniejsza. Jednak z dokumentu jasno wynika, że oczekuje się, iż czterech na pięciu mieszkańców zarazi się wirusem. Nawet 15% (7,9 miliona osób) może wymagać hospitalizacji” – mówi brytyjski dokument.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułOrlen obniża cenę płynu do dezynfekcji z 95 do 49 złotych. Sukces niezależnych mediów!
Następny artykułŚwietna akcja Relax Kebab w Radzyminie. Ratownicy dostali jedzenie za 0,01 zł