Wstrzymanie poboru podatku dochodowego i VAT na okres trzech miesięcy z opcją obniżki podatku o 5% jeśli firmy zdecydują się jednak zapłacić w terminie – to główny postulat przedsiębiorców w Rumunii. Organizacje pracownicze zgłosiły tam 100 pomysłów na złagodzenie skutków kryzysu. Rumuński rząd skłania się do wprowadzenia części z nich. Tymczasem Morawiecki milczy.

Dodatkowo rumuńscy pracodawcy proponują wprowadzenie szybkich pożyczek na telefon lub internet dla firm, nieoprocentowanych i gwarantowanych przez państwo, uzyskanie przez rząd linii kredytowych w Banku Światowym i MFW, wprowadzenie szczególnych środków ostrożności w strategicznych dziedzinach życia gospodarczego takiego jak sektor spożywczy, leki oraz dostawy, procedura kwarantanny dla kierowców z obszarów objętych epidemią i wiele więcej. Mówi się też o wstrzymaniu płatności wszystkich kredytów bankowych.

Reklamy

Polska jest chyba najbardziej zapóźnionym pod względem walki z gospodarczymi efektami epidemii koronawirusa. Mateusz Morawiecki w ogóle nie odnosi się do tego, co dzieje się w innych krajach. To skandal – wiele osób nie dostanie w tym miesiącu pensji lub znacznie zmniejszone.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułA była taka harda! Była posłanka PiS ujawnia porażającą skalę zaniedbań w szpitalach.
Następny artykułPotężna wpadka Ogórek. Chciała zabłysnąć książkami, ale internauci błyskawicznie sprowadzili ją na ziemię