PiS nie daje sobie rady z kryzysem. Rząd musi zdecydować o zawieszeniu funkcjonowania państwa. „W związku z niecodzienną i trudną sytuację, w jakiej obecnie znajduje się cały kraj, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce wystąpiło do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o uwzględnienie w ustawie, dotyczącej szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych,dodatkowych postulatów.

Stowarzyszenie wnioskuje o odroczenie terminów składania wszelkich deklaracji i zeznań podatkowych, sprawozdań do Narodowego Banku Polskiego, Głównego Urzędu Statystycznego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wszelkich instytucji udzielających dotacji oraz sporządzenia, podpisania i zatwierdzenia sprawozdań finansowych za rok 2019, a także innych raportów i zeznań okresowych, dla których rygorystyczne terminy wynikają z innych przepisów, w tym o obrocie papierami wartościowymi, Prawa bankowego, dla których termin sporządzania i złożenia przypada po dniu 12.03.2020 r.

Reklamy

Pismo zostało również wysłane do ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek oraz Marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego” – napisali księgowi.

 

Poprzedni artykuł„Straciłam zaufanie do obecnej władzy!” Lekarka ma dość i odmawia pracy w szpitalu w Łomży! WIDEO
Następny artykułKosiniak-Kamysz o pomocy firmom: wstrzymanie poboru podatków i ZUS trzeba wprowadzić natychmiast