„Wczoraj ludzie z okolic Zgorzelca spontanicznie zebrali się żeby pomóc osobom stojącym ponad 24h na granicy bez wody i jedzenia. W TVP cisza o korkach na granicach, braku toalet i chaosie. Dzisiaj PKN Orlen ZACZYNA akcje (w praktyce nikt jeszcze nie widział pomocy Orlenu) i TVP ogłasza jak to pomagają Polakom” – napisał jeden z internautów w sieciach społecznościowych.

„Dla przedstawienia szerszego obrazu:

Reklamy

Na stronie straży granicznej była informacja o korkach (7h w Jędrzychowicach). Google maps pokazywało że w korku stoi się około pół godziny. Wjeżdżając na autostradę wpadało się w pułapkę ponieważ nie było opcji żeby zjechać z autostrady. W praktyce podróżni byli uwięzieni na 26h bez dostępu do toalet, wody i jedzenia.

Widziałem rodzinę z dziećmi w wieku 3 miesiące i około 10lat. Rodzice chcieli przedostać się korytarzem życia do granicy ale kierowcy ich blokowali. Zdesperowana matka wyciągnęła wózek i poszła 8km do granicy. Na granicy kazali wracać jej do samochodu. Piszę to jako naoczny świadek.

Ze strony polskich władz nie było pomocy ani informacji. Media też początkowo milczały (o godzinie 5 nad ranem informowałem RMF żeby przekazali informacje o mega korku). Dopiero wieczorem media komercyjne zaczęły informować o sytuacji. W wieczornych wiadomościach na TVP zero informacji.

Co do samej blokady granic – to nie ma na celu ochronić obywateli tylko pokazać, że władze coś robią. Dlaczego?

Po pierwsze wszyscy po przekroczeniu granicy byli głodni, spragnieni i nie mieli okazji skorzystać z toalet więc pierwsza stacja benzynowa po przekroczeniu granicy to centrum wymiany wirusa. Przecież stojąc 26h bez snu i jedzenia organizm jest osłabiony i ryzyko złapania wirusa jest wyższe. Dodatkowo osoby na granicy były w odzieży ochronnej ale opierały ręce o krawędzie drzwi samochodów więc również podwyższały ryzyko zarażenia” – dodał internauta.

https://www.facebook.com/groups/206830160730414/permalink/207810140632416/

źródło: Facebook

Poprzedni artykułTo państwo polskie zakazało pracy! Dlaczego mamy płacić ZUS – pytają przedsiębiorcy
Następny artykułWpadka Morawieckiego! Właśnie przyznał, że jego rząd jest kompletnie nieudolny?!