Epidemia koronawirusa pokazała, że polskie państwo nie funkcjonuje. PiS zabronił Polakom pracować a firmom działać. Jednocześnie nie przedstawił żadnych sensownych propozycji na to, by złagodzić skutki kryzysu. Dzisiaj mamy 20 marca, dzień, gdy firmy muszą płacić podatek dochodowy. Wiele z tych małych i średnich firm stoi przed dramatycznym wyborem – zapłacić podatki czy zapłacić pensje pracownikom. Rząd prawdopodobnie specjalnie przeciąga jakiekolwiek decyzje, by te pieniądze wpłynęły do budżetu.

Tymczasem na kontach firm leżą jeszcze pieniądze na podatek VAT, które można i należy uwolnić jak najszybciej, bo one są w stanie uratować firmy przed bankructwem. I tutaj rząd Morawieckiego nic nie robi.

Reklamy

Czy ludzie z PiS są takimi ekonomicznymi ignorantami, by nie rozumieć co się za moment stanie – ludzie nie mają pieniędzy i gdy nie dostaną pensji to wybuchnie kryzys, który rozwali polską gospodarkę w kilka tygodni? Koronawirus sparaliżował Polskę na długie miesiące. Szkoły są pozamykane, firmy pozamykane, ludzie nie zarabiają pieniędzy.

Zacznijcie do cholery pracować w tym rządzie a nie opowiadać jak jest pięknie!

źródło: Facebook

Poprzedni artykułWiceminister rolnictwa chory na koronawirusa. Duda też się zaraził?
Następny artykułSkandal! Bilet za 3 tysiące złotych, LOT nadal zarabia na lotach do Polski