Z uwagi na brak realnej pomoc ze strony rządu firmy zaczynają podejmować drastyczne środki chroniące przed kryzysem. Dla setek tysięcy Polek i Polaków będzie to oznaczać zmniejszone pensje, opóźnienia w wypłatach a nawet zwolenianie z pracy.

Sytuacja polskich firm jest tragiczna. Brak przychodów przekłada się bezpośrednio na konieczność drastycznych cięć. W wielu firmach proces ten już trwa i oznacza między innymi zmniejsza wymiaru pracy do 3/4 etatu, co niesie za sobą bardzo duże konsekwencje finansowe – mniejsze pensje ale też niższą odprawę na wypadek likwidacji firmy.

Reklamy

Tymczasem PiS zajmuje się dylematami, które w ogóle nie obchodzą przeciętnego Polaka – gdzie zrobić posiedzenie Sejmu. To absurd. Przepisy chroniące firmy należało przyjąć już w tym tygodniu. Rząd jednak odwlekał działanie żeby zebrać z rynku podatek dochodowy i VAT z poprzedniego miesiąca (płatność odpowiednio 20 i 25 dnia miesiąca).

żródło: Twitter

 

 

Poprzedni artykułLudzie bez pensji i bez pracy. Czesi i Węgrzy wprowadzają proste rozwiązania a rząd PiS wszystko komplikuje
Następny artykułJest dowód na ukrywanie prawdziwej przyczyny zgonów Polaków!?