Co dla Polaków zrobił Andrzej Duda? Jaki jest prawdziwy bilans jego prezydentury? Czy był prezydentem wszystkich Polaków czy prezydentem działającym na polecenie Jarosława Kaczyńskiego? Co realnie zrobiła jego żona, pięć lat zajmując stanowisko pierwszej damy?

Lista sukcesów prezydenta długa nie jest. Wygląda na to, że w zasadzie mieści się na jednej i to pustej kartce. Bo gdyby zapytać co tak naprawdę Andrzej Duda zrobił dla przeciętnego Polaka, to odpowiedź jest raczej krótka – nic?! To, że podpisywał jakieś ustawy, niewiele wnosi – dostawał je gotowe. Czysta polityka. Spotykał się z innymi politykami? To są jego obowiązki. Więc gdzie te sukcesy?

Reklamy

Wyjazdy na narty sukcesami nie są, podobnie jak pobyt nad morzem. Wielu Polaków lubi góry i morze, więc to żaden wyczyn. Wysłanie córki za granicę też też trudno poczytać za jakiś większy sukces.

Jaki jest więc realny bilans tej prezydentury? Pięć zmarnowanych lat? A może wniosek jest taki, że funkcja prezydenta w aktualnym systemie jest po prostu niepotrzebna? Decyzje podejmował Kaczyński i jego najbliższe grono na Nowogrodzkiej, prezydenta nie szanowano, z czego nabijał się nawet program satyryczny „Ucho prezesa”. Po co nam taki prezydent? Nie wiadomo.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułKolejna porażka PiS. Mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w całej Unii Europejskiej
Następny artykułPiS boi się odszkodowań? Bosak ujawnia możliwą przyczynę braku stanu nadzwyczajnego.