Kolejna porażka PiS. Mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w całej Unii Europejskiej

Andrzej Duda miał pięć lat, żeby zainteresować się stanem służby zdrowia. Zamiast tego wolał jeździć na narty albo nad morze. Nie przedstawił żadnej inicjatywy, która mogłaby zmienić tragiczny stan służby zdrowia pod względem ilości lekarzy i pielęgniarek.

Tolerował, gdy jego własne środowisko polityczne wołało „Lekarzu, pokaż co masz w garażu” albo krzyczało bezczelnie w Sejmie do lekarzy „Niech jadą” (za granicę). Dzisiaj tego człowieka i jego mocodawcę z Nowogrodzkiej trzeba rozliczyć za wszystkie te grzechy zaniechania.

Reklamy

Mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w całej UE. Grecja – 6,1 Austria – 5,2 Litwa – 4,5 Niemcy – 4,2 Czechy – 4,1 POLSKA – 2,4.

Jesteśmy najgorsi w całej Europie. Ta tragiczna sytuacja doprowadzi do śmierci tysięcy ludzi. Już dzisiaj umierają bez diagnozy, bez testów. Za czasów PiS ludzie umierają, bo nie doczekali się testu na koronawirusa. Za czasów PiS lekarze błagają o pomoc społeczeństwo, proszą o przekazywanie maseczek, środków dezynfekujących, rękawiczek. Społeczeństwo, które płaci horrendalnie wysokie podatki ma jeszcze dorzucać się do systemu opieki zdrowotnej?

To po co nam ten rząd? Po co mieliśmy pięć lat prezydenta? To pieniądze i czas stracone.