Wściekli rodzice alarmują, że szkoła on-line kompletnie nie działa. Dzieci się nudzą, nauczyciele nie potrafią prowadzić lekcji, bo nikt ich do tego nie przygotował, MEN ucieka od odpowiedzialności. Minister Piontkowski kompletnie sobie nie radzi z tym problemem. Co więcej, część odpowiedzialności została przerzuca na rodziców, którzy mają dość zastępowania szkoły.

Pełna odpowiedzialność za zaniechania cyfryzacji spada na PiS. To Anna Zalewska a teraz Dariusz Piontkowski kompletnie zaniedbali sprawy cyfryzacji nauki. Piontkowski więcej czasu poświęcał na sprawy regionu PiS, którym zarządza a Zalewska niszczyła z zapamiętaniem gimnazja. O nauce cyfrowej … słyszeli.

Reklamy

Co należy zrobić, aby nauka on-line była możliwa? Każde dziecko powinno mieć urządzenie edukacyjne z dostępem do internetu. Każdy nauczyciel powinien przejść szkolenie jak nauczać zdalnie i mieć komplet materiałów edukacyjnych. Dzisiaj co najmniej 3/4 polskich dzieci nie ma dostępu do normalnej szkoły on-line – alarmuje opozycja. Pisała o tym Katarzyna Lubnauer, posłanka zajmująca się od wielu lat edukacją.

Winny tego stanu rzeczy jest też prezydent Andrzej Duda, którego żona, nauczycielka, mogła go motywować do zmian w edukacji.

źródło: Twitter / Rzeczpospolita

 

Poprzedni artykułGenerał Dukaczewski ostro o PiS: wszyscy do urn?!
Następny artykułMorawiecki popełnił przestępstwo? Giertych: Ogłoszenie ograniczeń swobód jest nielegalne bez wprowadzenia stanu wyjątkowego