Najwyraźniej w pałacu prezydenckim jest bardzo ciężko o pomysły, co robić w trudnej sytuacji epidemii, bo zdaje się, że Andrzej Duda … ściąga je od innych i przedstawia jako swoje . Tak twierdzą strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy kilka dni temu przesłali do rządu istotne propozycje.

„Panie prezydencie Andrzeju Duda, kilka dni temu Zarząd Główny OSP przesłał swoje propozycje do Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dzisiaj przedstawił je Pan jako swoje, podczas konferencji prasowej, nie wspominając o autorach. Źle Pan wyjdzie na tym fałszywym lansie…” – skomentował to Miłosz Motyka.

Reklamy

I znowu wpadka!

 

Oto fragmenty dokumentów OSP:

Do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:
z prośbą o podjęcie działań legislacyjnych zmierzających do czasowego zawieszenie obowiązku posiadania przez członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych aktualnych badań lekarskich wymaganych w art.19 ust.1c ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o ochronie przeciwpożarowej. Zawieszenie takie powinno obowiązywać przynajmniej do czasu odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.
Można przyjąć, ze każdego miesiąca ponad 5.500 ratowników OSP powinno poddać się ponownym okresowym badaniom lekarskim, w przeciwnym wypadku traci uprawnienia udziału w akcjach.

Do Ministra Zdrowia:
z prośbą o czasowe zawieszenie obowiązku przystąpienia do egzaminu przez członków ochotniczych straży pożarnych posiadających zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika, które utraciło ważność wymaganego w art. 4 w ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Można przyjąć, ze każdego miesiąca ponad 1.200 ratowników OSP powinno przystąpić do egzaminu weryfikacyjnego, w przeciwnym wypadku traci uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

Poprzedni artykułPiontkowski do dymisji, szkoła on-line kompletnie zawiodła! Rodzice mają dość!
Następny artykułPośle Mularczyk, gdzie odszkodowania z II Wojnę Światową? Byłoby jak znalazł na kryzys!