Polska Agencja Prasowa, a za nią m.in. serwisy Dorzeczy.pl, Tvp.info i Polskieradio24.pl napisały, że „hiszpańskie media” chwalą decyzje polskiego rządu podejmowane w walce z pandemią koronawirusa.

„Różnice w rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce i w Hiszpanii: skutki zaniechań politycznych«, hiszpański portal outono.net porównał wpływ decyzji podejmowanych przez rządy Polski i Hiszpanii na rozwój epidemii koronawirusa w obu krajach. Zdaniem portalu nie ma wątpliwości, że decyzje polskich władz były bardzo dobre” – piszą „hiszpańskie media”.

Reklamy

Tymczasem owe „hiszpańskie media” okazują się marginalnym, prawicowym blogiem o nazwie outono.net prowadzonym przez jednego człowieka (Elentira), a współpracującym z „Dorzeczy” Pawła Lisickiego. Serwis Outono.net propaguje ultrakonserwatywne opinie, krytyczne wobec socjalistycznego hiszpańskiego rządu Pedro Sancheza i często przychylne nacjonalistycznej hiszpańskiej partii Vox.

Na Twitterze Elentir ma zaledwie 24 tys. obserwujących, a na Facebooku – niecałe 19,3 tys. Dla porównania, hiszpański dziennik „El Pais” tylko na Twitterze ma 7,4 mln obserwujących.

źródło: Press

Poprzedni artykułPrezes Orlenu chwali się produkcją płynu, którego nikt nie widział! Propaganda jak za komuny.
Następny artykułJest tak źle, że prezes sądu mianowany za Ziobry wprowadza modlitwę?