W internecie zaktywizowały się propisowskie trole. Wrzucają setki wpisów, w których atakują Małgorzatę Kidawę-Błońską, Borysa Budkę oraz innych polityków Koalicji Obywatelskiej. Często są to wpisy chamskie, wulgarne i zwyczajnie obrzydliwe. Prymitywny język, wyzwiska i kompletny brak kultury to wspólna cecha tego zjawiska.

Można zaobserwować też schematy, którymi posługują się trole. Używają pejoratywnych sformułowań, które mają na celu zdyskredytowanie przeciwników politycznych. Tutaj nie ma miejsca na dyskusję ani dialog. Cel jest jeden – obrzucić błotem. Jest to akcja sterowana a za opłacanymi trolami stoją określone osoby układu władzy.

Reklamy

Zmasowany atak hejtu jest prawdodpobnie wynikiem fatalnej sytuacji z pandemią koronawirusa w Polsce. Próbuje się w ten sposób odwrócić uwagę od problemów rządu, nieudolnych ministrów i nieskutecznej tarczy antykryzysowej. Ataki na Małgorzatę Kidawę-Błońską są też rodzajem wsparcia dla Andrzeja Dudy a sposób ich prowadzenia jest identyczny z tymi, które były prowadzone na Bronisława Komorowskiego. Nietrudno znaleźć więc prawdziwych zleceniodawców tego typu działań.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz ostro do Morawieckiego: ogarnijcie się. Połowa firm może upaść!
Następny artykułGdański lekarz do Polaków: mamy szansę na wyjście z epidemii i pójście naprzód!