Mamy szansę na wyjście z epidemii i pójście naprzód, lub powrót do XIX-go wieku. Jeśli dziś dzieci nie chodzą do szkoły i nic się nie dzieje, to może nie muszą siedzieć na 45-minutowych lekcjach 5 dni w tygodniu. Jeśli studenci mogą mieć seminaria w necie, to po co ich spędzać do jakiejś klasy na uczelni – napisał Maciej Śmietański.

Jeśli państwo za podatki sobie nie radzi, to po co nam podatki w takiej formie. Jeśli politycy do zarządzania powołują ekspertów, to może trzeba zastanowić się, czy powinni rządzić politycy, czy eksperci. Jeśli można prowadzić debaty sejmowe on-line, i tak głosować, to może wybory też mogą być on-line. A jeśli tak to dlaczego wybierać na 4 lata, może powinniśmy mieć aplikację naszego głosu (tego do urny), którą możemy przenieść z posła na posła w dowolnej chwili. Może komendanta policji, szefa prokuratury etc. możemy wybrać sami – aplikacją telefonu.

Reklamy

Epidemia się skończy. Dziś masz szanse na przemyślenie co może się zmienić? Czego chcesz od swojego państwa? Jakiego systemu rządów, edukacji, nauki, sprawiedliwości? Może warto odrzucić wybór pomiędzy XIX-wieczną partią polityczną i inną XIX-wieczną partią polityczną? To będzie zależało od Ciebie. Nigdy nie przetrwaliśmy dzięki polityce i armii. Zawsze dzięki kulturze i sztuce. POMYŚL JUŻ TERAZ. JUTRO NADEJDZIE.

Zacznijmy myśleć już dziś, jakie ma być jutro. Epidemia pokazuje, że wiele jest możliwe, tkwimy w tym systemie dla wygody elit. TO MOŻE SIĘ ZMIENIĆ. DOMAGAJ SIĘ TEGO.
Postawmy na edukację, kulturę i sztukę; odrzućmy czołgi, samoloty i martyrologię.

 

Poprzedni artykułChcą ukryć problemy z epidemią? Zmasowany atak pisowskich trolli na Koalicję Obywatelską.
Następny artykułNaczelna Izba Lekarska apeluje o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej