Panie premierze, proszę uświadomić swoim ministrom, że nie bierzecie udział w rekonstrukcji bitwy pod Kartaginą, tylko w debacie sejmowej o ratowaniu polskiej gospodarki. Nie jesteśmy na spotkaniu kółka historycznego. Ogarnijcie się, co wy wyrabiacie? Koronawirus nie zaatakował nas tylko biologicznie, zaatakował też polskie firmy. Do czerwca milion, a nawet dwa miliony Polaków może być bez pracy. Grożą nam masowe zwolnienia. Połowa firm może upaść – mówił Kosiniak-Kamysz w Sejmie.

Dla premiera ważne są opinie ekspertów. Dla mnie w czasie kryzysu najważniejsze są opinie prawdziwych ekspertów – tych, którzy prowadzą małe i średnie firmy: Pani Hanny prowadzącej biuro podróży czy Pana Stanisława, który ma firmę transportową. Pan Jan pisze: „lipa, że rząd bierze pod uwagę przychód, a nie dochód. I to z lutego. Ja mam małą marżę, ale przychód 15 600 zł i ZUS będę musiał zapłacić. Mimo że w marcu mam mega spadek przychodów, a dochodu zero”. To jest głos prawdziwego eksperta.

Reklamy

Dobrze, że dodaliście do tarczy pakiet dla rolników. Przez dwa tygodnie na Radzie Gabinetowej zupełnie o nich zapomnieliście. Na szczęście wsłuchaliście się w nasz głos. Potrzebny jest zasiłek opiekuńczy zarówno dla ubezpieczonych w ZUS, jak i w KRUS. Przed nami wielkie przedsięwzięcie przeprowadzenia Polski przez kryzys, którego nigdy nie doświadczyliśmy. Stoimy nad przepaścią: jedni sparaliżowani strachem, drudzy na oślep choćby bez oręża, a tu trzeba wziąć rozbieg i przeskoczyć nad przepaścią.

Od 1 kwietnia ustawy muszą działać. Wniosek do pana marszałka: Sejm nie powinien przerywać swoich obrad, powinien pracować każdego dnia. Za 2 tygodnie oczekuję od premiera raportu z ustawy antykryzysowej – zakończył Kosiniak-Kamysz.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy mają dość. Rząd w chaosie: bałagan, zmiany na ostatnią chwilę, błędy, tarcza z papieru toaletowego
Następny artykułChcą ukryć problemy z epidemią? Zmasowany atak pisowskich trolli na Koalicję Obywatelską.