Jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg w bardzo ostrych słowach skomentował nocne głosowanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej, bowiem przy okazji PiS – pod osłoną nocy – zmienił Kodeks Wyborczy. Dla Polaków 60+ i osób w izolacji będzie możliwe głosowanie korespondencyjne.

„PiS i PO bezprawnie zmieniły kodeks wyborczy, żeby umożliwić wybory w trakcie epidemii. Cel jest prosty: przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja. Choćby po trupach. Przeciw głosowała tylko rzeczywista opozycja: Lewica i PSL” – napisał na Facebooku Zandberg.

Reklamy

Organizowanie wyborów w trakcie epidemii to przepis na tragedię. Kto tego nie rozumie, jest idiotą. Kto rozumie, a mimo to prze do takiego rozwiązania – będzie mieć krew na rękach – napisał Zandberg.

Kilka godzin temu kierowałem te słowa do PiS. Teraz powtórzę je, tym razem do Platformy. Panie i panowie z Platformy, zagłosowaliście za ustawą, która łamie prawo. Podnieśliście rękę za tym, żeby wybory odbyły się w trakcie epidemii. Jeśli tak się stanie, będzie to wasze dzieło – dodał.

 

Poprzedni artykułE-państwo nie działa. E-szkoła, e-urząd, e tam!
Następny artykułPrzedsiębiorcy zostali oszukani, papierowa tarcza nikogo nie ochroni. Kosiniak-Kamysz ostro krytykuje działania PiS