W najbliższy wtorek grupa przedsiębiorców organizuje strajk samochody, zacznie się on o godzinie 12:00 a start zaplanowano z placu Teatralnego w Warszawie – informują organizatorzy w oficjalnym komunikacie.

CEL WYJAZDU

– biznesowe spotkanie z marszałkiem senatu i premierem w celu ratowania naszych działalności gospodarczy, utrzymania miejsc prawy w firmie i płynności finansowej. Wiadomo, że współprac każdego przedsiębiorcy z organami państwa to podstawa funkcjonowania i wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej.

PODSTAWA PRAWNA

– zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 24.03.2020 możliwe jest przemieszczanie się po kraju w celu wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej.
Warto mieć przy sobie wydrukowaną kartę z rozporządzeniem i zakreślonym dla funkcjonariusza paragrafem 1, punkt 2 ustęp 1. Oczywiście każdy ma wydrukowany swój KRS albo pokazuje w komórce wpis do CEDIG.
Ustawa tutaj : http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000052201.pdf
lub tutaj – http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/522

JAK DOJECHAĆ – CZYLI KOMITET KOLEJKOWY

– na pewno będzie gigantyczna kolejka przedsiębiorców, aby uporządkować tą kolejkę powołujemy znany już z lat 80 komitet kolejkowy. Komitet kolejkowy zaczyna się na placu zamkowym o godzin 12:00. Większość z was zapewne zajmie dalekie miejsce w okolicy pl. Teatralnego.
Domagając się rejestracji w komitecie kolejkowym należy głośno trąbić, bo korek będzie pewno gigantyczny a kolejka będzie posuwała się po woli. Przecież każdy z nas będzie chciał wysiąść z auta i załatwić swoją sprawę albo w pałacu prezydenckim albo w ministerstwie finansów albo w Sejmie, albo w URMie lub Senacie a może nawet na Nowogrodzkiej.

Zadzwońcie osobiście do znajomych przedsiębiorców i im przypomnijcie o wyjeździe. Będziemy tam wszyscy.

Reklamy

źródło: Strajk Przedsiębiorców

Poprzedni artykułGiertych proponuje amnestię dla pierwszych 10 posłów PiS, którzy opuszczą Kaczyńskiego
Następny artykułWładysław Kosiniak-Kamysz ostro o PiS: maski opadły. Ich interesuje tylko walka wyborcza.