Kraków, Białogard, Skarżysko-Kamienna, Katowice, Blachownia, Kalisz, Garwolin, Wrocław – to tylko kilka miejscowości, w których w ciągu ostatnich trzech dni wyłączono całość lub część szpitali lub ich oddziałów, z powodu stwierdzenia koronawirusa. W tym tempie w ciągu dwóch tygodni stanie cała służba zdrowia. Za wyłączenia szpitali bezpośrednio odpowiadają Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Łukasz Szumowski oraz Andrzej Duda.

Dlaczego szpitale padają jak muchy? Bo brakuje środków ochronnych i szybkich testów, których nie zapewnił rząd PiS. Kaczyński i jego ludzie mieli co najmniej dwa miesiące od momentu, gdy w Chinach stwierdzono koronawirusa, na zabezpieczenie Polski przed epidemią. Obudzili się w połowie marca. Tymczasem należało kupić maseczki i testy już w styczniu, kiedy było wiadomo, że wirus jest w Europie!

Reklamy

Za zaniechania w tym zakresie pełną odpowiedzialność ponoszą politycy PiS, od Jarosława Kaczyńskiego poczynając, na Andrzeju Dudzie kończąc. Prezydent miał okazję wykazać się inicjatywą w tym zakresie. Efektów jego pracy jednak nie widać.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułKarnowskie dalej żebrzą. To juz są niezadowoleni z Tarczy Antykryzysowej?
Następny artykułKompletnie się zatracili! W Polsce panuje pandemia śmiertelnego wirusa, a oni atakują PO za to co było 11 lat temu!